Çok katlı otopark ve City Van AVM tamamlanıyor

Çok katlı otopark ve City Van AVM tamamlanıyor

Van Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, City Van AVM ve çok katlı otoparkta incelemelerde bulunarak, yarım kalan iki önemli projenin bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Editor: Van Haber
13 Haziran 2017 - 17:20

Büyükşehir Belediyesi, yapımı uzun süredir devam eden çok katlı otopark ve City Van AVM projesini kısa sürede bitiriyor. Yapımına 6 yıl önce başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen çok katlı otoparkta artık sona gelindi. Şerefiye Mahallesi’ndeki çok katlı otoparkın bağlantı yollarının yapımı ve teknolojik hizmetlerinin montajı sürüyor. Kısa bir sürede açılması planlanan 424 araç kapasiteli 7 katlı otoparkta incelemelerde bulunan Genel Sekreter Mustafa Yalçın, zemin katının da dükkanların bulunacağı çok katlı otoparkın en geç bir ay içersinde açılacağını kaydetti.


Genel sekreter yardımcıları Fazıl Tamer ve Salih Allahverdi ile ilgili daire başkanlarıyla beraber çok katlı otoparkta ve City Van AVM’de yapılan çalışmaları yerinde takip eden Mustafa Yalçın, yüklenici firma yöneticilerine projeleri bitirmeleri uyarısında bulundu. Otoparkın hayata geçirilmesiyle beraber kentteki park sorununun önemli ölçüde giderileceğini belirten Yalçın, “Kısa bir süre sonra otoparkımız açılacak. Artık hiç kimse yol kenarlarına araçlarını park edemeyecek. İl Emniyet Müdürlüğü ile beraber çalışıp cadde ve sokaklara park yapan araçlar otoparka yönlendirilecek. Yönlendirme sonrası trafik ekiplerimiz kurallara aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulayacak. City Van AVM’nin bitirilmesi için de görüşmelerimizi yaptık. İnşallah onu da kısa sürede bitireceğiz” dedi.
Yalçın ve beraberindekiler, daha sonra City Van AVM’de incelemede bulundu. City Van AVM’nin de en geç yılsonuna yetiştirileceği belirtildi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'