Cisco Ürünleri

Bilişim dünyasının önemli bir parçası olan Cisco adını sıklıkla duyduğumuz bir firmadır.

Cisco Ürünleri
28 Ağustos 2019 - 16:15
Reklam

Bilişim dünyasının önemli bir parçası olan Cisco adını sıklıkla duyduğumuz bir firmadır. Bu kadar önemli olduğu bilinen Cisco nedir  Cisco, internetin kullanılmasını sağlayan yönlendiricileri, anahtarları, dağıtıcıları, ıp telefonları geliştirilen ve insanların kullanımına sunan bir firmadır. Dünya genelinde ürünleri kullanılan firma, günümüzde tüm internet kullanıcılarına doğrudan veya dolaylı olarak hizmet vermektedir.

Bilişim dünyasının temelinde yer alan internet gereçlerinin üretilmesi kadar interneti kullananlar için geliştirilen programların ve sistemlerin de iş ortağı olarak hizmet veriyor. İş ortakları ile yaptığı anlaşmalara göre indirim imkanı sağlayan firma aynı zamanda iş ortaklarının bünyesinde çalışanların Cisco sertifikalarına sahip olması gereklidir.

Cisco Sertifikası

Cisco nedir, Cisco sertifikası ne işe yarar diye merak edenler için Cisco; uluslararası alanda bilişim ürünleri üreten bir bilişim firmasıdır. Bilişim firması olarak uluslararası alanda ortaklar ile çalışan firma, ortaklarının çalışanlarının kalifiye çalışanlar olmasını sağlamak adına Cisco sertifikası vermektedir. Cisco sertifikasına sahip olan kişiler ve kuruluşlar dünya genelinde kullanılan ürünlerin ve sistemlerinde ortağı konumuna gelirler.

Cisco sertifikası alabilmek için ağ, ağ yönetimi gibi özel konularda eğitimler alması zorunludur. Cisco konularının çok az yer aldığı eğitim programında internetin uluslararası aşanda kullanımını sağlayacak sistemler hakkında eğitim konuları yer almaktadır. Dünya üzerinde çok fazla itibar göre Cisco sertifikası ile dünya genelinde bilişim firmalarında iyi bir iş bulmak da çok kolaydır.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum