Cinsel Sağlığı Artıran Yiyecekler

Cinsellik, çiftler arasında vazgeçilmez ve çiftlerin ilişki hayatını, sağlık çerçevesinde bir ömür sürdürmelerini ve evlilik huzurunu doğrudan ilgilendiren bir husustur.

Cinsel Sağlığı Artıran Yiyecekler
16 Eylül 2018 - 00:54

Cinsellik, çiftler arasında vazgeçilmez ve çiftlerin ilişki hayatını, sağlık çerçevesinde bir ömür sürdürmelerini ve evlilik huzurunu doğrudan ilgilendiren bir husustur. Bu sebeple cinsel güce iyi gelen ve cinsel sağlığı tetikleyen yiyecekler önemlidir. İşte bunlardan birkaçı:

Karpuz

Karpuz yiyecek olarak, ereksiyonunuzu daha da zorlaştırabilecek bir amino asit olan L-sitrülinin en zengin doğal kaynaklarından biridir. Çünkü L-citrulline vücutta bir kez L-argininine dönüşür. Bu küçük mavi hap gibi, L-arginin, penislere kan akışını artıran ve ereksiyonları güçlendiren nitrik oksit üretimini uyarır.

Şili biberi

Aklınız size hayır diyor, ama vücudunuz size evet mi söylüyor? Zencefilli domuzlara jalapenos, guacamole veya acı biber ekleyin. Neden bütün biberler? Her meyvenin önemli miktarda kapsaisin içerdiği, tabasco sosunu sıcak yapan bileşik, kalp atış hızını arttıran kimyasalları serbest bırakır, uyarılma belirtilerini yansıtır ve libidonuzu ortaya çıkarır. Alt çizgi? Bu baharatlı yiyecekleri karıştırmak sadece metabolizmanızı hızlandırmayacak, sizi akşam eğlenceleri için ruh haline getirecek ve çuvalda kalma sürenizi artıracaktır.

Elmalar

Günde bir elma sadece doktoru uzak tutmaz; Ayrıca cinsel dayanıklılığınızı uzatmanıza da yardımcı olabilir. Tüm bunlar, elmaların dayanıklılığının iyileştirilmesinde rol oynadığı saptanan bir antioksidan flavonoid olan quercetin yüksek seviyeleri sayesinde. Vücudunuz egzersiz sırasında yaptığı gibi aynı fiziksel değişikliklerin birçoğundan geçtiğinden - yüksek kalp atım hızı, artan metabolizma, yanmış kaloriler ve kas kasılmaları - gittiğinizde, zamanınızı yatakta uzatarak dayanıklılığı eşitleyebilirsiniz. Nashville merkezli beslenme uzmanı Sarah-Jane Bedwell, RD, LDN, quercetin'e göre, “vücudun hücrelerinde yeni mitokondri yaratmaya ve kaslarınızın kullanabileceği azami oksijen miktarını gösteren oksidatif kapasitesini arttırmaya yardımcı olabilir.” Hepsi bu kadar değil. Quercetin ayrıca kortizon salınımını önlemeye yardımcı olabilirKas tahliyesine neden olan, yani erken yorgunluk yaşamadan daha uzun süre devam edebileceksiniz.

Zencefil

Yemeklerde tatlı ve baharatlı yiyecekler tüketiyorsanız cinsel anlamda şanslısınız demektir. Zencefil, kan akışına yardımcı olarak ve atardamar sağlığını geliştirerek cinsel yaşamınızı geliştirebilecek başka bir besindir. Uluslararası Kardiyoloji Dergisi'nde yapılan bir araştırmaya göre, haftada birkaç kez sadece birkaç çay kaşığı tüketmek, kalp sağlığına yararlı faydalar elde etmeniz için gereken her şeydir. Öyleyse devam et ve bu hafta suşi ikinci sırasını koyun zence zencefini tabakta bırakmayın.

Yulaf

Eğer tarihinize yardımcı olmak için yeterince uzun gitmek istiyorsanız, büyük O'ya (ipucu: gerekir), biraz yulaf ezmesi elde edin. Popüler kahvaltılık tahıl, erektil disfonksiyonu tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir amino asit olan iyi bir l-arginin kaynağıdır. Ayrıca, yulaf ezmesi gibi kepekli tahıllar da kolesterol seviyelerinin düşmesine yardımcı olur. Yüksek kolesterole sahip olmak ateroskleroza yol açabilir, bu durum atardamarları tıkayan ve daraltan, kan akışını bozan bir durumdur. Bu sonuçta kalp sorunlarına yol açabilir, ancak öncelikle kemerin altındaki sorunları farkedeceksiniz. Genital bölgeyi çevreleyen arterler, koroner kan damarlarından daha dardır, bu yüzden pıhtılara karşı daha hassastırlar. Basitçe söylemek gerekirse: kolesterol seviyen ne kadar iyi olursa, ereksiyonunuz da o kadar iyi olur. Yani, geceye bu yulaf ile başlayın.

Fındık

Zaman geldiğinde partnerinizin istediği süreyi sürdürebileceğinden emin olmak için, diyetinize biraz fındık ekleyin. Antep fıstığı, yer fıstığı ve cevizlerin tümü, nitrik oksidin yapı taşlarından biri olan, amino asit L-argininini içerir - doğal olarak ortaya çıkan ve ereksiyonlarını sürdürmelerine yardımcı olan bir gazdır. Bu somunlar aynı zamanda enerji ve dayanıklılığı arttıran magnezyumda da yüksektir. Tüm bunların üstesinden gelmek için, fındıktaki sağlıklı yağlar kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olur. Sisteminizde sahip olduğunuz kolesterolün daha az olması, kanın vücudunuzun her yerinde ve peniste doğru daha kolay olmasını sağlar, bu da daha uzun bir ereksiyona devam etmenize yardımcı olabilir. Onları yoğurdun içine karıştırın, biraz salatanın üzerine atın ya da işten atmak için bir torbaya atın.

Kaynak:Gündem Van

YORUMLAR

  • 0 Yorum