Cinsel İstismar İçerikli Yayın İçin Bakanlık Harekete Geçti

Son dakika haberleri içerisinde üst sıralardan giriş yapan bir habere göre Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Youtube’da cinsel istismar içerikli videolar paylaşan bir kanal ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Cinsel İstismar İçerikli Yayın İçin Bakanlık Harekete Geçti
31 Mayıs 2020 - 13:42

Son dakika haberleri içerisinde üst sıralardan giriş yapan bir habere göre Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Youtube’da cinsel istismar içerikli videolar paylaşan bir kanal ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Medya haber ve magazin haberleri içerisinde dikkat çeken haber detaylarında çocuğa karşı cinsel istismar videoları paylaşan bir Youtube kanalının yayınını engellemek için bakanlığın harekete geçtiği öğrenildi.

Sosyal medyada çocuk istismarı Youtube’da başlığı ile yer alan ve basın yayın organlarının da haberlerine takılan içerik bakanlık radarına takıldı. Sosyal medya ve basın yayın organlarında haberin gündeme gelmesinin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçerek videoyu Youtube’da paylaşan kanal ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Aile ve toplum yapısını bozan, genel ahlak kurallarına aykırı, çocuk istismarı içeren gerekçelerle savcılığa kanalın faaliyetlerinin durdurulması ve yaptırım uygulanması için başvuruda bulunan bakanlık, basın açıklaması da yaptı.

Bakanlık yetkilileri tarafından yapılan açıklamada söz konusu olan video kanalı ile ilgili çocukların psikososyal gelişimlerini olumsuz yönde etkileyeceğinden dolayı faaliyetlerinin ve erişiminin engellenmesi için harekete geçildiği duyuruldu. Savcılığa suç duyurusunda bulunan bakanlık yetkilileri, aynı zamanda Youtube ve ilgili kurumlar ile iletişime geçtiğini de yapmış olduğu açıklamada paylaştı.

Çocuklarınızın İzlediği İçerikleri Takip Edin

Çocuk ve gençlerin en çok vakit geçirdiği sosyal paylaşım sitelerinin başımda yer alan Youtube’da çocuğa cinsel istismar içeren bir videonun paylaşılmasının ardından harekete geçen bakanlık, aynı zamanda yaptığı açıklamada aileleri de uyardı. Çocukların internette vakit geçirirken izledikleri içeriklerin ebeveynler tarafından kontrol edilmesinin önemini vurgulayan bakanlık, internet ortamında bu tarz içerikler ile ilgili mücadeleye devam ederek ailelerin yanlarında olacaklarının altını çizdi.

Gündeme dair her türlü gelişmeyi kısa süre içerisinde sizlerle paylaşan Medya Haber https://www.medyahaber.com/, 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz en güncel haberlerden sizleri haberdar etmeye devam etmektedir. Sizler de sitemizi her daim takip ederek merak ettiğiniz konu başlıkları ve gündem haberleri ile ilgili detaylı bilgilere en kısa süre içerisinde hemen ulaşabilirsiniz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum