Cemil Öztürk’ten İpekyolu Gençlik Merkezine Ziyaret

Cemil Öztürk'ten İpekyolu Gençlik Merkezine Ziyaret

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, bugün İpekyolu Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Editor: Van Haber
21 Şubat 2018 - 16:26

BAŞKAN VEKİLİ CEMİL ÖZTÜRK İPEKYOLU GENÇLİK MERKEZİ'Nİ ZİYARET ETTİ

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, bugün İpekyolu Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Öztürk, ilk olarak merkezde faaliyet gösteren İpekyolu Belediyesi – KOSGEB işbirliğinde düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kurslarını ziyaret etti. Vatandaşlarımıza yeni iş imkanları ve kaynaklar sağlayacak, ekonomimize ivme kazandıracak yeni fikir ve projelerin hayat bulmasının amaçlandığı kurslarda 300 kişinin eğitim gördüğünü belirten Öztürk, proje ile bir çok farklı sektörün oluşacağını ve binlerce vatandaşımızın iş imkanına kavuşabileceğini vurguladı. Başkan Vekilimiz Öztürk sonrasında Gençlik merkezindeki kursları ziyaret etti.

Değişik branşlarda eğitim alan kursiyerlerle sohbet eden Öztürk, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk'ün bugünkü ziyaretlerinin bir başka ilgi çekici bölümü de "Gençlik Merkezleri Bilgi Yarışması" ydı. İlçe gençlik merkezlerince 3'er kişiden oluşturulan takımların, Erzincan'da düzenlenecek bölgelerarası şampiyonada ilimizi temsil etmek amacıyla katıldığı yarışma heyecanlı anlara sahne oldu. Burada katılımcı öğrencilere hitap eden Öztürk, faydalı bilgilerle donatılarak yetiştirilmiş nesillerin ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir yer aldığını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek