Çatak’ta tarıma büyük destek

Çatak’ta tarıma büyük destek

Van Büyükşehir Belediyesi, tarımsal destek kapsamında Çatak’a 2017 yılı içinde 1 milyon 652 bin TL’lik hizmet götürdü. 

Editor: Van Haber
09 Kasım 2017 - 16:42

Van Büyükşehir Belediyesi, tarımsal destek kapsamında Çatak’a 2017 yılı içinde 1 milyon 652 bin TL’lik hizmet götürdü. Ayrım yapmadan Van’ın her köşesine hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında ilçelerde yürüttüğü tarımsal hizmetlerle çiftçilerden tam puan aldı. Bu kapsamda ilçelerde yapılan tarımsal hizmetleri değerlendirmek ve eksikleri yerinde tespit etmek için Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, ilçe kaymakamlıkları, belediyeler ve muhtarların da katılımıyla bu yıl ki ilçe toplantıların sonuncusu Çatak’ta gerçekleştirdi. Muhtarlarla bir araya gelen büyükşehir yetkilileri, daha önce yapılan hizmetleri ve ileride yapılması gerekenleri detaylı olarak görüştü.


Büyükşehirin 10 aylık dönemde hayata geçirdiği tarımsal hizmet projeleriyle vatandaşın takdirini kazandığını belirten Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Harun Tutar, sadece Çatak’ta 2017 yılı içinde 1 milyon 652 bin TL’lik hizmet yapıldığını söyledi. Geçmiş dönemde kırsalın hizmet konusunda ihmal edildiğini ifade eden Tutar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İlçe kaymakamlıkları ve belediyelerimizle birlikte düzenli olarak yaptığımız muhtar toplantılarımız kapsamında bu kez Çatak ilçemize geldik. Burada bir yandan vatandaşlarımızın yapılan işlerle ilgili memnuniyetini yerinde incelerken, diğer yandan muhtarlarımızı dinleyerek ihtiyaç duyulan yeni hizmetler için gerekli notlarımızı aldık. Bu ilçemizde 2017’nin 10 aylık döneminde 13 bin 819 metre sulama tesisi, 42 kilometre kanal temizliği, 25 adet gölet temizliği ve 180 metre koruge boru döşeme işleri yapıldı. Çatak’ta ve diğer ilçelerimizde çalışmalarımız devam edecek.”
Yıllardır bekledikleri hizmetlere aylar içinde kavuştuklarını belirten muhtarlar ise, desteklerinden dolayı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ve diğer yetkililere teşekkür ettiler.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı