Çaldıran'da ASDEP semineri

Müdürlüğümüze bağlı Çaldıran Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Muradiye öğretmen ve idarecilerine Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ve Sosyal Hizmet Merkezlerinin hizmet modelleri hakkında seminer verildi.

Çaldıran'da ASDEP semineri
11 Nisan 2018 - 00:53

Müdürlüğümüze bağlı Çaldıran Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Muradiye öğretmen ve idarecilerine Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ve Sosyal Hizmet Merkezlerinin hizmet modelleri hakkında seminer verildi. Kuruluş Müdürümüz Mehmet Selim YANAR'ın da katıldığı eğitimde Muradiye ilçesi Yenişehir Mahallesinde bulunan Kazım Karabekir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Sosyolog Erkan BAYRAM, Sosyolog Songül Yıldız ve Sosyal Çalışmacı Bayram TAN tarafından verildi.

Sosyolog Erkan BAYRAM; ASDEP nedir, amacı, vizyonu, temel görevleri ve sahada karşılaşılan problemler ile ŞÖNİM, Kadın Konuk Evi, Huzurevinin işlevlerini anlattıktan sonra Alo 183 Sosyal Destek Hattının amacını kısaca ifade etti. Sosyolog Songül YILDIZ Evde Bakım Hizmeti nedir? Kimlere verilebilir şartlarını ve Engelli Kimlik Kartını anlattıktan sonra Sosyal Çalışmacı Bayram TAN Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti(SED) ve Sosyal Hizmet Merkezlerinin hizmet alanı ve işleyişi hakkında genel tanıtım yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum