Çadırlar Hakkında Her Şey

Çadırlar Hakkında Her Şey

Sert hava şartlarına karşı korumalı, sağlam materyallerden imal edilen çadırların kullanıma uygun olması için mutlaka türlerine göre temin edilmeleri gerekiyor.

Editor: Ahmet Şahin
29 Mayıs 2018 - 22:55 - Güncelleme: 30 Mayıs 2018 - 02:16

Sert hava şartlarına karşı korumalı, sağlam materyallerden imal edilen çadırların kullanıma uygun olması için mutlaka türlerine göre temin edilmeleri gerekiyor. Çok fazla rüzgar bulunan, yağmur yağan bir bölgede tek tenteli çadır son derece savunmasız kalacaktır. Çadırlar hakkında her şey bilinmeli ve buna uygun şekilde sipariş verilmelidir.

Çadır Şekilleri ve Türleri

Çift tentelinin en önemli özelliği, çadır içerisine su almaması ve havalandırma kanallarının sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor olmasıdır. Tek tenteli olana kıyasla daha ağır ve taşınması biraz daha zordur fakat sorunsuz bir şekilde konaklamak için sert koşullarda oldukça etkilidir.

ÜçgenÇadırlar: Üçgen çadırların genel özellikleri arasında ağır olmaları ve taşınmalarının diğerlerine kıyasla biraz daha zor olmaları geliyor. Sağlam oldukları konusunda her kampçı hemfikirdir. Özellikle eski modeller yerine yeni versiyonlarının alınması halinde, geniş bir çadırda rahat bir şekilde konaklamak mümkün olacaktır.

KubbeÇadırlar: Son yıllarda özellikle üretim süreçlerinde dikkat edilen detayları ve kurulum kolaylıkları nedeniyle çok fazla tercih ediliyorlar. Çadırın üst boyutunun 1,5 metrenin üzerinde olması, rahatlıkla içerisinde gezmenizi sağlıyor. Ayrıca dayanıklı olması ve tam bir şekilde kapatıldığı taktirde suyu, karı içeri almaması da sevilen bir özelliğidir. Sıcak havalarda çok rahat kullanılabilir. Kötü hava şartlarında da dikkatli kurulduğu taktirde her zaman için kullanıma uygun olur.

Tünel Tipi Çadırlar: Bu çadır tipi diğerlerine kıyasla çok daha dayanıklıdır. Kar, yağmur, dolu fark etmeksizin güvenli bir şekilde konaklama imkanı tanır. Yüksekliği az olduğu için, dikilmeniz ve oturmanız son derece zor hale geliyor. Bu nedenle çadır içerisinde alanları dikkatli şekilde kullanmanız gerekiyor.

Çadırlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadırlar içerisinde kalınabileceği belirtilen kişi sayısı her zaman için aynı olmaz. Boyutlarına uygun şekilde çadır alacağınız için, dikkat etmeniz gereken tüm durumlara uygun bir çadır almalısınız. 2-3 ile 4-5 kişilik çadırlarda ekstra malzemeler için ufak alan kalacağı unutulmalıdır. Çadırlar hakkında her şey depo, kapı sayısına ek olarak konaklayacak kişi sayısı incelendikten sonra satın alınmaya uygun olup olmadığına karar verilmesine dayanır.

 

Kaynak: http://thecampkoinonia.com/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi