Büyükşehirden Asfalt Çalışması

Büyükşehirden Asfalt Çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu ilçesinde 20 mahalle yolunu ve ana 13 caddeyi sıcak asfaltla buluşturuyor. 

Editor: Van Haber
01 Ağustos 2018 - 22:40

BÜYÜKŞEHİR İPEKYOLU'NU ASFALTLA ÖRÜYOR 

Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu ilçesinde 20 mahalle yolunu ve ana 13 caddeyi sıcak asfaltla buluşturuyor. 

Yol yatırımlarıyla kentin çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, kısa bir süre önce ihalesi yapılan İpekyolu ilçesinde yol yapımlarına devam ediyor. İki kısım şeklinde yürütülen yol çalışmaların da 52 kilometrelik ilk etap olan Dereüstü, Yukarı Çitli ve Yalınağaç mahalle yolları tamamlanırken, Ağzıkara, Yukarı Güneyce ve Aşağı Güneyce mahallerinde ise çalışmalar sürüyor.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, mahalle yolları ve ana caddeler olmak üzere iki aşamalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Çalışmaların tamamlanması ile birlikte 85.5 kilometrelik yolun yaklaşık 20 milyon TL'ye mal olacağını belirten Kaplan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Van Büyükşehir Belediyesi olarak Sayın Valimizin talimatlarıyla 2017 yılında kent tarihinin en büyük yol ve asfalt yatırımını gerçekleştirmiştik. Bu yatırımın büyük bir çoğunluğunu merkez ilçelerimizin dışındaki 10 kırsal ilçemizde gerçekleştirdik ve neredeyse asfaltsız kırsal mahalle yolu bırakmadık. 2018 yol yatırımlarımızı ise üç merkez ilçemizde yoğunlaştırdık. Bu kapsamda Edremit, İpekyolu ve Tuşba ilçelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Buradaki en büyük yatırım payı yaklaşık 85.5 kilometrelik yol ile İpekyolu ilçemiz almaktadır. Haziran ayı içerisinde ihalesini yaptığımız birinci kısım çalışma ile 52 kilometrelik 17 mahalle yolunu sıcak asfaltla buluşturuyoruz. İkinci kısımda ise 13.5 kilometrelik 3 mahalle yolu ve 20 kilometrelik 13 ana caddede çalışma yapıyoruz. Çalışmalarımızın tamamını sezon sonuna yetiştirmeyi hedeflemekteyiz." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı