Büyükşehir Zabıtasından Eğitime Destek

Büyükşehir Zabıtasından Eğitime Destek

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, örnek bir çalışmaya imza atarak, İpekyolu ilçesindeki Karpuzalan İlkokulu öğrencilerine kırtasiye ve kitap desteğinde bulundu.

Editor: Van Haber
22 Şubat 2019 - 22:57

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN EĞİTİME DESTEK

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, örnek bir çalışmaya imza atarak, İpekyolu ilçesindeki Karpuzalan İlkokulu öğrencilerine kırtasiye ve kitap desteğinde bulundu. Kardeş okul olarak da belirlenen okulun, tamir ve tadilat işleri de zabıta daire başkanlığı personeli tarafından yapılacak.

Kentin düzeninin korunmasına yönelik faaliyetleriyle isminden söz ettiren Zabıta Daire Başkanlığı, eğitime destek vermek ve öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla örnek bir projeyi hayata geçirdi. Daire Başkanı Osman Sevinç ve zabıta personeli kendi aralarında topladıkları paralarla Karpuzalan İlkokulunda eğitim gören 437 öğrenciye kitap ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Kentteki düzenin sağlanmasının eğitimden geçtiğini belirten Daire Başkanı Osman Sevinç, “Özellikle ilimizin kırsal mahallelerinde bulunan okullardaki çocuklarımızın kitap ve kırtasiye malzemelerini almak için personelimizle bir kampanya başlattık. Bunun neticesinde İpekyolu ilçemiz Karpuzalan mahallemizde bulunan okulumuzu kardeş okul olarak ilan ettik. Okulumuza giderek Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kitaplarımızı ve kırtasiye malzemelerimizi teslim ettik. Bizler yılın belli zamanlarında kardeş okulumuza destek vermeye devam edeceğiz. Ayrıca yaz aylarında okulumuzun tamiratından boyasına kadar tüm fiziki sıkıntılarıyla yine bizler ilgileneceğiz” dedi.

Örnek çalışmalarından dolayı Büyükşehir Zabıtasını tebrik eden Okul Müdürü Mahsun Acar ise emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_