Büyükşehir Ve İpekyolu Belediyelerinden Ortak Denetim

Büyükşehir Ve İpekyolu Belediyelerinden Ortak Denetim

Van Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesi her hafta periyodik olarak gerçekleştirdiği yol, kaldırım ve park bahçe denetimlerini sürdürüyor.

Editor: Van Haber
23 Mart 2018 - 13:39

BÜYÜKŞEHİR VE İPEKYOLU BELEDİYELERİNDEN ORTAK DENETİM

Van Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesi her hafta periyodik olarak gerçekleştirdiği yol, kaldırım ve park bahçe denetimlerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ile İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, kentte yapılan çalışmalar ve yapılması gereken hizmetleri yerinde inceliyor. Yalçın ve Öztürk ilgili daire amirleri ile birlikte her hafta periyodik olarak gerçekleştirdiği denetimlerde, tespit edilen eksiklikler çözüme kavuşturuluyor. Denetimlerde bu hafta da Kurtuluş parkında yapılan aydınlatma, ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmaları incelendi. Yine Kazım Karabekir Caddesini gezen Yalçın ve Öztürk kaldırımlarda bulunan eksiklikleri, işgalleri ilgili daire başkanlarına bildirerek eksiklerin bir an önce giderilmesi talimatını verdiler.

Belediye eksikliklerini yerinde görmek ve incelemek adına cadde ve sokakları dolaştıklarını belirten Genel Sekreter Mustafa Yalçın, “Caddelerimiz, park ve bahçelerimiz kentin dokusu ve vatandaşlarımızın daha rahat hareket edebilmeleri için önemli alanlardır. Bu nedenle daha yaşanabilir bir Van için İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ile birlikte her hafta kent merkezimizde incelemelerde bulunuyoruz. Gezdiğimiz cadde ve sokaklarda bulunan uygunsuz alanları, kaldırım işgallerini, kötü yolları, metruk binaları tespit ediyoruz. Yapılan tespitleri de Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi olarak anında müdahale ediyoruz. Bu tespitler ve bu incelemeler belediyecilik adına önemlidir. Bu incelemelerle hem çalışmalarımızı denetliyor hem de hizmetlerimizi hızlandırmış oluyoruz. Bu incelemelerimiz periyodik olarak devam edecektir. Her şey daha güzel ve yaşanılabilir bir Van için” dedi. Yalçın ve Öztürk’ün bu haftaki gezisine Park ve Bahçeler Daire Başkanı Harun Tutar, Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Selçuk Doğru ve İpekyolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sait Çakırtaş’ta eşlik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?