BÜYÜKŞEHİR'DEN KAR DİREĞİ VE TABELA ÇALIŞMASI

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahalle yollarına kar direği ve tabela çalışması yapılacak. 

BÜYÜKŞEHİR'DEN KAR DİREĞİ VE TABELA ÇALIŞMASI
12 Şubat 2018 - 14:57

BÜYÜKŞEHİR’DEN KAR DİREĞİ VE TABELA ÇALIŞMASI

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahalle yollarına kar direği ve tabela çalışması yapılacak. 

Kırsal mahallelerde Cumhuriyet tarihinin en büyük yol yatırımını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi yapılan yolların tanıtılması ve güvenli bir şekilde kullanılması için harekete geçti. Bu kapsamda yeni yapılan yollar başta olmak üzere mahalle yollarında kar direği ve mahalle isim tabelaları çalışması yürütülecek.

Konuya ilişkin bilgi veren Ulaşım Dairesi Başkanı Kemal Mescioğlu, 2017 yılı çalışmaları kapsamında mahalle yollarına yaklaşık olarak 3 bin kar direği diktiklerini belirterek, “Bu sayıyı 2018’de inşallah 10 bin civarına çıkarmayı hedefliyoruz. Kar direkleri özellikle kış aylarında çığ tehlikesi ve fırtınadan dolayı kapanan yolların açılmasında ekiplerimize kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra yol güvenliği noktasında da bu direkler son derece önemlidir. Biliyorsunuz Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl mahalle statüsüne kavuşan köylerimizle ilgili ciddi bir yol yatırımı gerçekleştirmiştik. Çok sayıda mahallemizi tarihinde ilk defa asfaltla buluşturmuştuk” dedi.

MAHALLE TABELALARI YENİLENİYOR

Mahalle tabelalarının bu yıl baştan aşağı yenileneceğini kaydeden Mescioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2018’de 684 mahallemize yönelik isim ve yol bilgilerini içeren tabelaların yerleştirilmesi ile ilgili bir çalışma yapacağız. Bu çalışmamız 13 ilçemizde gerçekleştirilecek ve bunun sonucunda özellikle eski köy yeni mahallelerimize hem daha rahat ulaşılabilecek. Hem de oraların tanıtılmasına katkı sağlanacak.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum