Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım Denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı trafik zabıta ekipleri İskele ve Ordu Caddelerinde toplu ulaşım araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesinden Toplu Ulaşım Denetimi
05 Ekim 2019 - 13:48

Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Zabıta ekipleri şehir merkezinde trafik denetimlerini sürdürüyor. Son zamanlarda toplu taşımalarla ilgili şikayetlerin artması ile harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Zabıta ekipleri ile Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri kentin en işlek caddelerinden olan İskele ve Ordu Caddelerinde ortak bir denetim gerçekleştirdi. Minibüslere yönelik yapılan kontrollerde Trafik Zabıta ekipleri tarafından kılık kıyafet, film, aksesuar, araç temizliği ve fazla yolcu denetimleri yapılırken, Emniyet ekipleri tarafından da ehliyet, ruhsat kontrolleri yapılarak, emniyet kemerleri kontrol edildi. Yaklaşık iki saat süren denetimlerde eksikleri olan Minibüs şoförlerine ilk etapta gerekli uyarılar yapılırken, aykırı araçlara da Belediye ve Emniyet tarafından ayrı cezai işlem uygulandı.

Büyükşehir Belediyesi trafik zabıta ekiplerinin toplu taşıma araçlarına yönelik kontrollerini sıklaştıracağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum