Burun Estetiği (Rinoplasti Ameliyatı)

Burun Estetiği (Rinoplasti Ameliyatı)
20 Şubat 2020 - 22:35

Burun estetiği ameliyatı, burun boyutundan ya da şeklinden memnun olmayan,  estetik ve doğal bir görünüm isteyenler için etkili ve kalıcı bir tedavi seçeneğidir. Her ne kadar estetik bir işlem gibi görünsede nefes alma problemi olan veya burnunda eğrilik olan hastalarda düzeltici ve fonksiyonu artırıcı bir işlemdir.
Burun estetiği cerrahisinde asıl amaç hastamızın istediği şekil ve forma uygun olarak burun yapılarının (kıkırdak, kemik ) yeniden şekillendirilmesidir. Bu işlem yapılırken nefes alma fonksiyonu korunur, eğer nefes yollarında mekanik bir darlık varsa ( et, kemik , kıkırdak ) darlığa yol açan etkenler düzeltilir. Planlama yaparken ise özellikle cilt kalınlığı ve yüzün 3 boyutlu yapısını dikkate almaktayız.
Burun estetik işlemi yapılırken bilim ve sanat iç içe geçmiştir, yalnızca dokuları tanımak yeterli olmamakta, yüzün değişik parçaları arasındaki orana da dikkat edilmelidir. Mesela elmacık kemikleri ve çene kemiği güçlü, hatlı bir yüze sahip olan hastamıza küçük bir burundan ziyade yüze uygun yüzün yapısını tamamlayan bir burun daha güzel yakışacaktır.
 
Yüze uygun ne demek? Hastalarımızdan muayene sırasında ya da burun estetiği ameliyatı öncesi gelen sorudur, yüzüme yakışacak mı. Biz öncelikle estetik cerrah olarak burnu diğer yapılardan yanak, göz , çene gibi farklı düşünmek yerine bir bütünün parçasın olarak görürüz. Diğer yapılar ile olan ilişkisine ya da orantısına bakarız. Mesela burun kökü ya da burnun başlangıç noktasını belirlemek için alın yada süt göz kapağı esas alınır. Burun ucunun yeri için dudak ve çene ucu önemlidir.  Burun ucu kalkıklığı için üst dudağın yapısına bakılır. Bunlar gibi pek çok ölçümden sonra ideal burun şekline karar verilir. Peki ideal burun şekli ile hastamızın isteği uyuşmazsa ne yapılır? Bu durumda yaptığımız istenilen burun yapısına göre diğer yapılar değiştirilebilir ki, en çok beraber yaptığımız işlemler çene ucu protezi ya da alın dolgusudur.  Burun estetiği fiyatları ise hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Bu nedenle en doğru burun estetiği fiyatları için bizi arayabilir veya http://deinclinic.com.tr/burun-estetigi-ameliyati.html web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum