Broşür Tasarımı

İyi bir şekilde tasarlanmış olan bir broşür, markanın tanınabilirliği açısından son derece iyi bir reklam aracıdır.

Broşür Tasarımı
02 Mayıs 2021 - 14:35
İyi bir şekilde tasarlanmış olan bir broşür, markanın tanınabilirliği açısından son derece iyi bir reklam aracıdır. Hazırlanan broşürün akılda kalıcı ve etkili olabilmesi için tasarımda ve dağıtımda bazen noktalara dikkat etmek gereklidir. Broşürün müşterinin dikkatini çekecek şekilde olması ve göze hitap etmesi son derece önemlidir.
Göze hitap eden bir broşür müşterinin ilgisini çeker ve broşüre yönlendirerek dikkatli incelemesini sağlar. Broşür üzerinde kullanılan görselleri kalitesi ve broşürün kağıdı da son derece önemlidir. Ayrıca arka planda ve yazı fontları unda kullanılan renklerin birbiriyle uyumlu olması gereklidir. Renkler gözünü yormamalı dikkat çeken ancak karmaşık renklerden uzak durmalıdır. Detaylara önem veren firma olarak Magna Basım sitesini ziyat ediniz.

Broşür Boyutu Nasıl Olmalı? 

Tişört tasarım dersinde genel olarak belli ölçüler kullanılır. Doğru broşür ölçüleri A4 yada A5 boyutlarındadır. Ancak dikkat edilmesi gereken husus ise A4 boyutu bir ya da iki kıvrımlı olması A5 boyutunun da tek parça şeklinde kullanılmasıdır. Broşürler tek sayfada olabilir. Birkaç sayfalık küçük kitapçıklar halinde de müşterilere sunulabilir.
Broşürlerin kapak kısmında kullanılmış olan görselin etkili olması oldukça önemli bir detaydır. Müşterinin dikkatini ilk çekecek olan kısım broşürün kapak kısmıdır. Bu nedenle burada kullanılan resmin göze çarpan bir görsel kullanılması tavsiye edilir. Broşürün tasarımı ve kağıt kalitesi ne kadar iyi olursa müşterinin dikkatini çekme oranında o kadar iyi olur. Magna matbaa basım sitesinden her firmanın ihtiyacına yönelik broşür temin edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum