Bolu ve Boluspor

Bolu, ülkemizin Batı Karadeniz bölgesinde yer alan, doğal güzellikleri ile ünlü bir ilimizdir. Ülkemizde rahat ve sakin bir tatil için tercih edilebilecek en iyi yerlerden birisidir.

Bolu ve Boluspor
09 Ocak 2020 - 16:17

Bolu, ülkemizin Batı Karadeniz bölgesinde yer alan, doğal güzellikleri ile ünlü bir ilimizdir. Ülkemizde rahat ve sakin bir tatil için tercih edilebilecek en iyi yerlerden birisidir. Verimli Karadeniz toprağının ve yağışlı ikliminin yanı sıra insanlarının sıcaklığı da gönülleri ısıtır. Sakin olmasının yanı sıra çok çeşitli iş kolları için imkanlar sunar. Şehirde doğa korunmuştur. Mudurnu gibi meşhur ilçelere sahip olan Bolu’nun en meşhur özelliklerinden birisi de Abant Gölüdür. Ülkemizin birçok yerinden ve ülke dışından her sene hatırı sayılır miktarda turist sadece Abant’ı görmeye geliyor.

Doğallığının yanı sıra Boluspor haberleri halkı dinçtir. Temiz hava ve sağlıklı beslenmenin sonucu olarak insanları güne enerjik başlar ve gün boyu çeşitli fiziksel işleri başarıyla tamamlar. Ayrıca spor konusunda da bu enerjiklik devam ediyor. Özellikle de Boluspor ile.

Boluspor
Boluspor, 1965’te kurulan bölgesel bir futbol takımıdır. Puan sistemine göre Türkiye’nin en büyük 17. Takımı olma ünvanına sahiptir. Dönem dönem Süper Lig’de mücadele eden Boluspor şu an 1.Lig’de mücadelesini sürdürüyor. Geçmiş başarılarının yanı sıra bölge çocuklarına sporu sevdiren Boluspor halkın takımı olmuş durumda. Özellikle coğrafyasının vermiş olduğu güçle takım ruhunu sahaya tam anlamıyla yansıtabiliyor.
Kırmızı ve beyaz renkleri taşıyan armasıyla ülke bayrağına da saygıda bulunuyor. Bölge halkının sahiplendiği Boluspor gerek futbolcu kadrosu, gerek teknik ekibi, gerek takıma yardımcı kişiler ile görkemli tarihine geri dönmeye çalışıyor. Altyapı çalışmalarına da oldukça önem veren Boluspor’da birçok oyuncu altyapıdan çıkmış durumda. Bütün bunların yanında spor camiasında da önemli bir prestije sahip. Eski futbolseverlerin çok iyi bildiği Boluspor her parçası ile kenetlenmeyi iyi bilen ve bunu sahaya çok güzel yansıtan bir takım. Dinamik kadro ve yönetimiyle örnek bir Anadolu takımı olan Boluspor mücadelelerin hız kesmeden devam ediyor. Her geçen gün var olan başarısının üzerine koyan takımın hedefi tekrardan Süper Lig’e çıkmak ve oradaki yerini kalıcı bir hale getirmek. Avrupa kupalarında da zamanında boy göstermiş Boluspor’un hedefleri takımın her bir parçasının ve taraftarların hedefi olmuş durumda.

Kaynak: https://www.boluspor.net/

YORUMLAR

  • 0 Yorum