BitCoin ve Büyük Oyuncuların Hareketleri

BitCoin ve Büyük Oyuncuların Hareketleri

Editor: ajans27
22 Nisan 2019 - 17:49 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 23:13

 

Sahaya giren büyük yatırımcılar hakkında çok fazla resmi bilgi görmemiş olsak da(çoğu gizli kalıyor), son birkaç yıldaki kripto para birimi piyasalarındaki dalgalanmalar, büyük oyuncuların bazılarının anonim olarak hareket etmeye başladığını ve farklı kripto para birimleri ile büyük işlemlerde bulunduğunu göstermiştir. Bu eylemler, kripto para birimi fiyatlarını, kripto para birimi çizelgelerinde görebildiklerimizi yukarı ve aşağı hareket ettirecek şekilde büyük ölçüde etkiler. Bu, büyük yatırımcılar için yeni bir pazara girmeden önceki tipik bir eylem şeklidir: önce ve sadece resmi varışlar yapılıp duyurulduktan sonra test ederler.

 

Bu strateji özellikle kripto para birimi alanı için geçerlidir. Ne yazık ki, kripto para birimi hakkında hala çok sayıda söylenti ve yanlış anlama mevcut. Alana giren herhangi bir büyük yatırım şirketi, finansal toplulukta yanlış anlaşılmalarla karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle, büyük yatırım şirketlerinin üçüncü taraflar arasında kripto para birimi piyasası daha istikrarlı ve geniş çapta tanınana kadar anonim davranmaları yaygın bir uygulamadır.

2018 yılının son çeyreğinde, bazı büyük şirketler kripto para birimi piyasasına resmen girmeye başladı. Örneğin, Goldman Sachs, müşterilerine bir bitcoin ticaret ürünü sunan ilk yatırım bankası oldu. Çok büyük olasılıkla bu eğilim 2019’da gerçek bir trend haline gelecektir. Büyük oyuncular piyasaya girdikten sonra, bir sonraki kripto para biriminde boğa koşusu kesinlikle kaçınılmaz duruyor.

BitCoin Gelecekte Artacak mı?

Bu yazıdan bir nevi fırtına öncesi sessizlik izlenimi çıkarabiliriz. Ama bu demek değil ki tüm büyük şirketler tekrar bitcoin topluyor diye 2019 sonunda bitcoin 1000 dolara düşmesin. Zaten BitCoin’in artacağından 0 emin olacak birisi olsaydı varını yoğunu satıp BitCoin’e basardı. Bunların tamamı 2019 yılıyla ilgili internetten bulduğum çeşitli analizler ve çıkarımlardı. En mantıklı olanı ve genelde en çok söylenilen iddiaları sizin için toparladım. Söylemeden olmaz, yatırım tavsiyesi değildir.

 Örneğin geçen yaz çok net hatırlıyoruz ki, ismini vermek istemediğimiz bir borsa sitesinde yine ismini vermek istemediğim bir kadın borsacı 6.9 gibi bir fiyattan tüm siteye dolar toplatmış ve birkaç ay içinde ABD ile olan kriz, devalüasyon vesaire derken dolar 10’u bulacak diyordu. İlk defa bu kadar kesin konuşan bir borsacı görmüştüm hatta. Sonraki bir ay ise o kadının sitede bir daha görünmemesi ve gün onlarca küfür yemesiyle geçti. Çünkü dolar ani çakıldı.

Yani Kripto Para piyasası veya normal piyasalar fark etmez, banka müdürleri dahil hangi paranın hangi gün yükselip düşeceğini tam olarak kestiremez. Belki Jeff Bezos bu konularda iyidir ki bazı şeyleri önceden görebilmiş(Kendisi BitCoin'in ve Kripto Para piyasasının ilk müşterilerindendir)

Sonuç:

Yine de her yatırımcı kendi çıkarımını mutlaka kendisi yapıp, araştırıp buna göre fırsatları kollamalıdır. Tüm bu samimi ve kişisel örneklerden yola çıkarak diyoruz ki, tüm müşterilerimiz ve Bitturk üyeleri için her zaman şeffaf ve doğru bir şekilde hizmet vermeyi ilke edinmiş durumdayız. Gerçekten BitCoin'in risklerini, Kripto Para piyasalarının dengesini bilen kurumumuzdan aktif ve tam destek almaktan çekinmeyerek, bizimle her türlü iletişime geçip Kripto Para yatırımında bulunabilirsiniz.

Kaynak : https://bitturk.com

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özalp çöp sorunundan kurtuluyor
Özalp çöp sorunundan kurtuluyor
Vanspor hazırlıklarına devam ediyor
Vanspor hazırlıklarına devam ediyor