Bilişim Teknolojileri ve Siber Saldırılar

Bilişim teknolojileri hayatımıza birçok anlamda getiriler sağladı. İnsanlar durumdan memnun olmakla birlikte, artık alışılmış durumlar haline geldiler

Bilişim Teknolojileri ve Siber Saldırılar
15 Temmuz 2018 - 23:08


Bilişim teknolojileri hayatımıza birçok anlamda getiriler sağladı. İnsanlar durumdan memnun olmakla birlikte, artık alışılmış durumlar haline geldiler. Yani normalde internetten yapılmayan bir iş bile internetten yapılmadığında insanlar sinirlenebilmekteler. Bu durumları değerlendiren büyük firmalar güvenlik önlemleri için çalışmalar yürütmüşlerdir. Güvenlik çalışmaları sistemlere sızmanın minimuma indirilmesi gibi faydalar sağlamaktadır. BG-Tek Bilgi Güvenliği Teknolojileri firması da güvenlik üzerine çalışmalar yapan firmalardandır.

Bilgi güvenliği yönetimi sistem eğitimi, yani diğer adıyla iso 27001 eğitimi veren firmalar arasında yerini almıştır. Kullanılan modemlerin alım gücüne bağlı olarak son zamanlarda gelişmiş olan ipv6 eğitimi de mevcut olan firma güncel çalışmaları ve yeni teknolojileri takip ettiğini müşterilerine belirtiyor. Bilişim güvenliği kurulması gereken önemli güvenliklerden biridir. Verilen eğitimler arasında beyaz şapkalı hacker eğitimi de mevcuttur. Bu konuda bg-tek.net adresini inceleyebilirsiniz.

Siber Saldırı İhtimalleri

Kurulan sistemler için sisteme sızma riski güven analizini düşürmektedir. Bu durumda yapılacak hareket saldırıdan önce nasıl saldırılabileceğini tahmin edebilmek üzere testler gerçekleştirmektir. Bu durum bilişim dilinde penetrasyon testi olarak bilinmektedir. BG-Tek Bilgi Güvenliği Teknolojileri bu alanda da çalışmalar yürütmektedir.

Oyunlara Gerçekleştirilen Saldırılar

Aksiyon benzeri oyunların sunucu değiştirmeleri ile yeniden gündeme geldikleri aşikar bir durumdur. Bu konuda da güvenlik önlemleri alınarak sunucular güvenle kullanılmalıdır. Aksi bir durumda yaşanan sorunlarda geri dönülmez kayıplar yaşanabilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum