Beytüşşebap’ta sonbahar güzelliği

Beytüşşebap’ta sonbahar güzelliği

Havaların soğumaya başladığı Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi renk şölenine döndü. İlçe merkezi ve köylerinde vatandaşların kış hazırlıkları sürerken, yapraklar ağaçlarını dökmeye başladı. 

Editor: Van Haber
19 Ekim 2017 - 14:29

Havaların soğumaya başladığı Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi renk şölenine döndü. İlçe merkezi ve köylerinde vatandaşların kış hazırlıkları sürerken, yapraklar ağaçlarını dökmeye başladı. Beytüşşebap ilçe merkezi ve yüksek rakımlı köylerinde havalar soğumaya başladı. Sonbahar günlerini soğuk geçiren ilçe halkı çetin geçen kış aylarının hazırlıklarını sürdürüyor. Kimi yakacak odun toplarken, kimi de kerpiçten yapılmış evlerin damlarına brandalar sermeye çalışıyor. Ekim ayının başlarından itibaren yapraklarını döken ağaçlar ise kartpostallık görüntüler oluşturuyor. İlçe sakinlerinden İdris Akkoş, “Beş gündür aralıksız odunlara gidiyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda çok sert geçecek. Sonbahar erken geldi. Biz de mecbur odun yakmak için toplamaya şimdiden gidiyoruz” dedi. 


Evlerini soğuk ve yağmurdan korumak için ise damlara branda seren Ahmet Östunç ise, kış öncesi çalışmaların hızlandığını kaydetti. Östunç, “Bölgemizde tek katlı üzeri tahtalarla yapılmış evlerin varlığı oldukça çok. Sonbahar günleri güzel geçse de kışları çok sert geçiyor” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Batman Adaylarını Osman Nuri Gülaçar Açıkladı
Batman Adaylarını Osman Nuri Gülaçar Açıkladı
İşte Ak Parti Van İlçe Adaylarının Özgeçmişleri
İşte Ak Parti Van İlçe Adaylarının Özgeçmişleri