Beyaz Eşyalarda Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Beyaz Eşyalarda Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde her evde mutlaka tüm beyaz eşyalar bulunmaktadır. Beyaz eşyalar evlerimizde bizim yerimize tüm işin yüklenilmesini sağlarken, birçok beyaz eşya çeşidinin sık sık temizlenmesi gerektiği de bilinmektedir.

Editor: vadi
15 Mayıs 2018 - 22:58 - Güncelleme: 26 Mayıs 2018 - 04:10

Temizlenilmesi mecburi olan beyaz eşyalar; çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, kombi, derin dondurucu, klima, fırın, buzdolabı, fırınlı ocak, aspiratör, çamaşır kurutma makinesi, küçük ev aletleri, elektrik süpürgeleri ve televizyonlar olarak sayılabilir. Beyaz eşya temizliğinde çoğu bayan sadece beyaz eşyanın temizlenmesine odaklanarak neredeyse tüm temizlik malzemelerini beyaz eşyalar üzerinde kullanmaktadır. Fakat bazı yağ sökücü deterjanlar ve keskin yapılı deterjanlar kesinlikle beyaz eşya temizliğinde kullanılmamalıdır. Sık sık yapılması gereken beyaz eşya temizliklerinde doğal deterjanlar ve sirke ile karbonat gibi doğal gıdalar kullanılabilir. Sık temizlenen beyaz eşyalarda zaten çok fazla toz, yağ ve kir birikimi olmayacağından bu malzemelerle de beyaz eşya temizliği yapılabilmektedir. Kullanılan temizlik bezlerinin çizici, zedeleyici etkisi olmamasına da dikkat edilmelidir. Kesinlikle beyaz eşyalar bol su ile temizlik yapılarak yıkanmaya çalışılmamalıdır. Aksi takdirde tüm elektronik aksamlarına su gitmesi kaçınılmaz olacağından arıza göstermesi beyaz eşyaların yıkandığında muhtemel hale gelebilir.

Teknik Servis Tarafından Yapılan Beyaz Eşya Bakımları

Beyaz eşyaların aralıklı sürelerde bakımlarının yapılması şarttır. Bakım esnasında iyetkiliservis.com olarak beyaz eşyalarda daha sonra görülebilme olasılığı olan arızaların da tarafımızca önüne geçilmektedir. Göksu Mah. 679/13 Sok. No 8-10B Buca / İZMİR adresinde bulunan firmamıza isterseniz internet adresinden isterseniz 0232 271 71 14 numaralı telefondan ulaşım sağlayabilirsiniz. Beyaz eşya servisi olarak tüm beyaz eşyalarınızdaki arızaların giderilmesinde siz değerli İzmirli müşterilerimize destek oluyoruz. Tüm beyaz eşyalarınızın bozulmasını ve tamir görmesini istemiyorsanız o zaman mutlaka her beyaz eşyanız için düzenli olarak her yıl bakım yaptırınız. Zira bakım yapılan beyaz eşyalar Beyaz eşya tamiri işlemlerine maruz kalmayacakları gibi kullanım ömürleri de olması gereken kullanma ömrünün iki katına kadar çıkabilecektir. Günlük olarak temizliği yapılan beyaz eşyalar her yıl düzenli olarak bakımları da yaptırıldıktan sonra daha rahat bir beyaz eşya kullanımına sahip olabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erciş'te Festival
Erciş'te Festival
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu