Beton Santrali İle Hazır Beton

Beton Santrali İle Hazır Beton

Beton santralleri, sabit ve mobil beton santralleri olarak 2’ye ayrılan ve hazır beton imal etmek için kullanılan tesislerdir.

Editor: Van Haber
20 Temmuz 2018 - 01:17

Beton santralleri, sabit ve mobil beton santralleri olarak 2’ye ayrılan ve hazır beton imal etmek için kullanılan tesislerdir. Bu tesisler aracılığı ile çakıl, su, kum ve çimento gibi malzemeleri karıştırıp, transmikserlerledolumunu yapıp hazır beton imal edilebilir. Beton santrallleri, birkaç bölümün bir araya gelmeleri ile oluşmaktadır. Bu bölümler ise çimento silosu, beton mikseri, mikser besleme bandı ve agrega bunkeri gibi bölümlerdir. Bu beton santralleri, hızlı ve kolay bir şekilde makineler eşliğinde betonlar üretebilmenizde yardımcı olur. Beton santrali, santralin kullanılacağı bölgeye göre içerisindeki bölümlerin de değişkenlik gösterebildiği bir tesistir. Santralleri kullanılacağı bölgelere göre değişkenlik gösteren asıl bölüm ise beton mikserleridir denebilir.

Beton santralleri, bahsettiğimiz gibi sabit ve mobil beton santrali seçeneklerinden oluşmaktadır. Santrallerin kullanılacağı yere ve iş sürelerine göre 2 seçenekten birini seçebilirsiniz. Sabit beton santralleri daha uzun soluklu projelerde tercih edilen tesislerdendir. Bu beton santralleri ile, yıllar boyu sürecek olan projeler sorunsuz bir biçimde ayakta kalabilmektedir. Daha çok tercih edilen tür olan mobil beton santralleri ise daha çok seyyar projeler için tercih edilmektedir. Daha kısa süreli ve yer değişikliği gerektiren projelerde çokça tercih edilen mobil beton santrallerini, kullanılacağı alanlara kolaylıkla götürme şansına sahipsiniz. Projelerin bitiminin ardından şantiye sahasının değişmesi durumlarında da mobil beton santralleri kullanıcıya büyük kolaylıklar sağlayabilmektedirler.

Beton santralleri, pek çok farklı malzemeden bir araya gelen ve piyasada da rahatlıkla bulabileceğiniz tesislerdir. Bu tesislerden faydalanarak, beton üretimini çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Piyasada yer alan satılık beton santrali çeşitleri fiyatları bakımından farklılık göstermektedirler. Bu durumun sebepleri arasında santrallerin üretildiği sene, büyüklükleri ve kullanım alanları gösterilebilir. Kullanım alanına göre tercih edebileceğiniz pek çok beton santrali piyasada bulunmaktadır. Santraller arasında fiyat farklılıklarının olmasının belki de asıl sebebi ise üretim senelerinden kaynaklanmaktadır. 2017 yılında üretilen bir beton santrali ile 2003 yılında üretilen bir beton santralinin fiyatlarının aynı olması beklenemez. Bu yüzden, kalite ve kullanım alanlarına göre sizler de tercihinizi istediğiniz beton santrali seçeneğinden yana kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da 5 kişi gözaltına alındı
Van'da 5 kişi gözaltına alındı