Beş Asırlık Değişmeyen Lezzet Osmanlı Kahvesi

Kolay hazırlanan ve lezzetli özelliği ile kahveye yeni bir anlayış getiren Osmanlı kahvesi, beş yüz yıllık

Beş Asırlık Değişmeyen Lezzet Osmanlı Kahvesi
25 Mart 2019 - 21:59

Kolay hazırlanan ve lezzetli özelliği ile kahveye yeni bir anlayış getiren Osmanlı kahvesi, beş yüz yıllık bir geçmişe sahiptir. Osmanlının saraylarında ‘özel ikram’ olarak bilinen bu kahve, yabancı diplomatlara sunulurdu. Önemli divan toplantılarında ve devlet toplantılarında tercih edilen bir ikramdı.

 Nefis tadıyla, etkileyici kokusuyla ve kolay hazırlanışıyla, kahveye yeni bir anlayış getirdi. Özel günlerde, kız istemelerde, bayramlarda ve seyranlarda, en güzel ikram Adıyaman kervansaray kahvesidir. Mükemmel lezzeti ve kokusuyla tarihe damgasını vuran kültür mirasımız yaptat kahve, özel günlerde tercih edilen bir ikramdır.

 İkram Denilince Akla Adıyaman Kervansaray Kahvesi Gelir

 Ramazan ve Kurban Bayramı’nda kahve ikramı yüzyıllar süren bir adettir. Osmanlı kahvesi olarak bilinen ve ikram, dünya genelinde tanınan bir lezzettir. Tarih kitaplarında yerini alan ve büyük savaş planlarına şahitlik eden Adıyaman kervansaray kahvesi, buram buram tarih kokmaktadır.

 Tarihin derinliklerinden gelen bu lezzeti istediğiniz zaman adresinize sipariş edebilirsiniz. Mükemmel lezzetiyle tercih edilen bu üründe aradığınız bütün özellikler bir aradadır. İçeriği tam anlamıyla eczane olan bu ürün, vücudunuzu her zaman dinç tutar. Kalbin dostu olan menengiç, üst solunum yolu ve akciğerler için damla sakızı, kemikler için keçi boynuzu (harnup), enerji için kakao, zihin açıklığı ve yorgunluk giderme için Türk kahvesi, bronşit ve mide için salep, Adıyaman kahvesinde bir araya geldi.

 Tatmadığınıza Pişman Olacaksınız

 Kahve kültürünün fatihi olan ve ikram dünyasının padişahı olarak bilinen Osmanlı kahvesi, sıradan kahvelerden çok farklıdır. Sıradan Türk kahvelerinde herhangi bir karışım yoktur. Osmanlı kahvesi ise yedi özel karışım seçeneği ile hazırlanmıştır. Bu nedenle sıradan bir kahve gözüyle değerlendirilmemelidir. Sitemizi ziyaret ederek ürünümüzü inceleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman bu ürünleri kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

 Kaliteli özellikleriyle tercih edilen ve kahve kültürünün yeni nesil seçenekleri içerisinde yer alan bu tat, hayatınıza yeni bir lezzet katacaktır. On beş dakikada hazırlanan bu ikram, hatırı sayılır özellikleriyle tercih edilen mükemmel bir lezzettir.

 

 Cezveye suyu ekledikten sonra bir tatlı kaşığı kahve ekleyin. Şekerli içecekseniz şeker de eklemelisiniz. Cezvedeki kahve kaynamaya başlayınca ocağı kapatın. Mükemmel lezzetiyle ve hoş kokusuyla Osmanlı yadigarı kahve içime hazırdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum