Basur Tedavisi Sebepleri

Basur birçok kişinin başına gelebilecek ve geldiği zaman da günlerini çekilmez hale getirecek bir hastalık olarak gözükmekteydi.

Basur Tedavisi Sebepleri
25 Kasım 2020 - 22:53

Basur birçok kişinin başına gelebilecek ve geldiği zaman da günlerini çekilmez hale getirecek bir hastalık olarak gözükmekteydi. Bu da oldukça doğal çünkü eskiden ameliyat olmadan basurun geçme ihtimali yoktu. Dikiş, anestezi, kesme gibi unsurlar bir işin içine girdiği vakit o tedavi insanların gözüne hep korkutucu gelmiştir. Fakat teknolojinin gelişimiyle birlikte de tabii ki basurun da tedavi yöntemleri değişti.
Artık basur tedavisi olmak göz muayenesine gitmekten bile daha kolay. Yalnızca 10 dakika gibi kısa bir sürede tedavi olup kişiler günlük hayatlarına devam ediyorlar. Bunda da ameliyatsız bir şekilde basurun tedavi edilmesinin oldukça önemli bir rolü olduğunu söylemek mümkün. Bu sebeple artık kişiler basur oldukları vakit tedavi olmaktan korkmayıp bu sorundan kısa bir süre içinde kurtulabilirler.
 

Hemoroid Tedavisi Yöntemleri

Halk arasında basur olarak bilinen hastalığın adı tıp dilinde hemoroid'dir. Hemoroidtedavisi son yıllarda teknolojinin de gelişimiyle birlikte artık çok kolaydır. Ameliyatsız yöntemlerle yapılan bu tedavi yöntemleri sayesinde kişilerin 1 hafta, 2 hafta yatıp dinlenme ve günlük hayattan kendilerini soyutlamak zorunda kalmayacaklar.
Doktorlar hastanın basurunun seviyesine göre farklı yöntemler uygulamaktadır. Bu yöntemlerin hepsinin oldukça kolay olduğunu söylemekte fayda var. Öne çıkan 2 yöntem olarak neolaser ve lazer tedavi yöntemlerinin uygulandığı söylenebilir. Özellikle neolaser yönteminde basura sebep olan damar tamamen iyileştirilir ve bir daha aynı bölgeden bu hastalığın tekrar etmemesi sağlanır.
 

Hemoroid Olma Sebepler

Birçok kişi basur(hemoroid) olsa da bunun neden dolayı kaynaklandığını bilmez. Basur genel olarak yeme düzenindeki alışkanlıkların kötüye gitmesinden dolayı kaynaklanır çünkü bu yeme alışkanlıkları ne kadar kötüye giderse kabız olma ihtimali artacaktır. Kişiler kabız oldukları vakit fazla ıkınmadan dolayı damarların çatlamasına yol açar. Bu da basura ve o bölgede kanama oluşmasına yol açacaktır.
Eğer kişiler basur tedavisini reddedip bu şekilde devam ettikleri takdirde oturmakta zorlanacakları gibi o bölgede oluşan kanın da miktarı artacaktır. Bu sebeple basur ertelenmemesi gereken bir hastalıktır ve hemen bir doktor tarafından tedavi edilmesi gerekir. Zaten ameliyatsız tedavi yöntemleriyle artık korkulacak bir hastalık da olmaktan çıkmıştır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum