Başlık: CoolSculpting teknolojisi hakkında merak edilen her şey bu haberde!

İstenmeyen bölgesel fazlalıklara kesin çözüm sunan soğuk lipoliz hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarını CoolClinic yanıtlarında bulabilirsiniz. İşte tüm detaylar…

Başlık: CoolSculpting teknolojisi hakkında merak edilen her şey bu haberde!
22 Aralık 2019 - 01:23

Kilo Vermek İmkânsız Değildir!

Günümüzde hem erkeklerin hem de kadınlar ortak bir problemi haline gelmiş olan istenmeyen bölgesel yağlar birçok tedaviye, diyete ve sora rağmen hemen hızlı bir şekilde gitmemektedir. Hızlı bile gitse bu gidiş kalıcı olmamakla birlikte sağlıklı da olmamaktadır. Tembelliğin arttığı dönemde, masa başı işler artış gösterdikçe bu gibi problemler daha çok meydana çıkmaktadır. Birçok yöntem üretilmiştir ama hiçbir yöntem doğur düzgün etkili olmamıştır. En etkili göre olarak günümüzde soğuk lipoliz yöntemi kullanılmaktadır ve önerilmektedir. Bu yöntem diğerlerinden birçok yönle farklıdır ve daha gelişmiştir. CoolSculpting nedir, şimdi bu sorunun yanıtını verelim:
 
Soğuk lipoliz nedir ve neden yapılır sorusuna özetle yanıt vermek gerekir ise” soğuk lipoliz, günümüzde çok sık rastlanılan, yağ hücrelerini dondurma işlemleri ile etkisiz hale getirmekte ve kontroller altında yağ hücrelerinin yok olmasını sağlamaktadır “ yanıtı yeterli olacaktır. Egzersizlere, spora, diyete ve yememeye bile dirençli olan hücrelerin yok olması için teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve çok etkili bir cihaz üretilmiştir. Soğuk lipoliz tedavileri göbek bölgelerine, yan bölgelere, sezaryen doğum yapan annelerin alt karın bölgelerinde, sırt bölgelerinde, basenlerde, bacak ve kol altı gibi bölümlerde etkili olan ve tek seansta bu bölgelerde bulunan yağ miktarını büyük oranda azaltan tedavilerdir. 18 yaş sınırı geçilmiş olmak şartıyla her türlü yaştan kadın ve erkeklere uygulanan ve hem ağrısız hem acısız bir işlemdir. Uygulama yapılan bölgelerdeki yağ hücrelerinin her biri aynı anda tepki göstererek kristalize konuma geçerler ve bütün yağ hücreleri apopitoza uğrarlar. Bu sayede vücutta herhangi şekil bozukluğu ya da çökme meydana gelmez.
 
CoolSculpting Yöntemi İncelmeyi Nasıl Sağlar?
 
CoolSculpting, çok düşük sıcaklıklarda vakum cihazları ile yağ hücrelerinin emilmesini sağlar ve böylece normal bir vücut sıcaklığında izole edilmiş olurlar. Böylelikle yağ hücreleri büyük oranda küçülür ve bu küçülmeler ile de yağ hücreleri yok olmaya başlarlar. Yok, olma sonrasında aynı hücreler bir daha vücutta canlanmaz ve vücutta yağ oranı azalış gösterir. Programlı hücre ölümleri meydana gelerek istenilen azaltmalar ve incelemeler gerçekleşir. Aynı zamanda bölgeye çok düşük sıcaklıklar uygulandığı için bölgede bir de sıkılaşma yani verilmeme meydana gelir. Sadece cerrahi yöntemlerle elde edilebilen gerilmeler ve yağ azalmaları, soğuk lipoliz yöntemi ile herhangi bir cerrahi müdahale olmadan gerçekleşmiş olur.
 
İki etki de kalıcıdır ve uzun süreli bir şekilde vücuttaki ya oranının düşük olmasını ve bölgede sarkma olmadan, gerilerek kalmasını sağlamaktadır. Bölgelere yerleşmiş olan yağ dokuları azaltılmış olur ve kalıcı azalmalar meydana gelir. Bütün bu işlemler hem güvenilir ortamlarda hem de rahat bölümlerde yapılır. Birkaç haftaya sonuçlar hissedilir ve zaman ilerledikçe yok olan yağ hücreleri ile de gözle görülebilir bir incelme görülür. Vücudun her türlü bölgesine aynı işlemler uygulanabilmektedir.
 
CoolSculpting ile Zayıflama İşlemleri Kaç Seans Olmalıdır?
 
CoolSculpting işlemi genellikle tek seans olmaktadır ve tek seansta bütün problem çözülmüş olur. Fakat hastaların vücutlarına, uygulama yapılacak olan alandaki yağ miktarına ve hedeflenen bölgeye, hassaslığa göre birden fazla seans da uygulanabilmektedir. Fakat kaç seans olursa olsun seanslar arasına en az 2 ay konulmalıdır. Çünkü kimi zaman geç etkiler görülebiliyor ve bu nedenle de fazla seans uygulanması önlenmiş olur. Fazla seanslar vücuda zarar verecektir. Yağ da vücut için gerekli olan bir besindir ki eğer gereğinden fazla azalırsa kişiye zarar verebilir.
 
CoolSculpting nedir, riskleri var mıdır, kaç seans uygulanmalıdır, fiyatlar nelerdir gibi birçok sorunun yanıtını almak için hemen şimdi CoolClinic’e ulaşın!

YORUMLAR

  • 0 Yorum