Başkan Yenitürk: Van'da yeni bir stada ihtiyaç yoktur

Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, 10 bin kapasitesli Van Atatürk Stadyumu'nun bugünkü şartlarda talebe cevap verdiğini belirterek, "Bu süreçte yeni bir stada çok da ihtiyaç yoktur" dedi.

Başkan Yenitürk: Van'da yeni bir stada ihtiyaç yoktur
01 Şubat 2021 - 23:17

Vanspor Kulüp Başkanı Server Yenitürk Van'daki spor yaotırımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Yenitürk yaptığı açıklamada, "Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2021 Yılında kentimize yapılacak Spor yatırımlarını açıkladı. Gerçekten de bu spor yatırımlarıyla kentimiz artık sporun her dalında mükkemel tesislere kavuşacak bu sayede mükkemel başarılara imza atacaktir. Tüm ilçelerimize yapılacak semt sahaları sayesinde inanıyorum ki Vansporumuz da bu sayede nice yetenekli gençleri kazanacaktır. Vanspor camiası olarak Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu'na teşekkür ediyoruz. Yapılacak olan yatırımların tamamı önemli yatırımlardır." dedi.

"STADIMIZ BUGÜNKÜ ŞRTLARDA TALEBE CEVAP VERİYOR"

Van kamuoyunda sıkça gündeme gelen yeni stad tartışmasıyla ilgili de konuşan Başkan Yenitürk, "Bilindiği üzere mevcut stadımız önceleri yetersiz bir konumdaydı yine Sayın Bakanımızın direktifleriyle stadımız tamamen yenilenmiş gerçekten de mükkemel bir hale getirilmiştir. Yaklaşık 10 bin kapasiteli olan Van Atatürk Şehir Stadımız bugünkü şartlarda talebe cevap veriyor ve stadımızın zemini belki de Türkiye'deki en iyi zeminlerden biridir. Bu stat yasadıği sampiyonluklarla Van'la özdeşleşmiş bir statdır. O açıdan bu süreçte yeni bir stada çok da ihtiyaç yoktur. Olur takımımız daha üst liglere çıkarsa taraftar sayımız daha da artarsa o zaman elbette yeni bir stat yapılır. Zaten şu an pandemi süreci ve maçlarıımızı taraftarsız oynuyoruz. O açıdan Mevcut stadımız şu an her yönüyle yeterlidir. Yatırım Programında tüm ilcelerimize semt sahalarının yapılması önemlidir ve bu bizleri mutlu etmiştir. Bizim şu süreçte yeni bir stat da değil Şampiyonluğa ihtiyacımız var. Vanspor camiası olarak bu sezon hepimiz bu hedefe kilitlenmişiz. Inşallah sezon sonu kentimizi yeni bir ligle tanıştırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Van Bölge Gazetesi 

YORUMLAR

  • 0 Yorum