Başkan Öztürk’ten Kent Park’a İnceleme

Başkan Öztürk'ten Kent Park'a İnceleme

İpekyolu Belediyesi'nce ilçe merkezi Hafıziye Mahallesi Kazım Karabekir Bulvarı Gölbaşı Sokak'ta (eski araştırma hastanesi mevkii) kurulacak ve barındırdığı özellikler ile her yaş grubuna çok amaçlı olarak hitap etme özelliğini taşıyan "KENTPARK" 'ta artık sona geliniyor.

Editor: Van Haber
06 Ağustos 2018 - 15:42

BAŞKAN VEKİLİMİZ CEMİL ÖZTÜRK "KENTPARK" ŞANTİYESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İpekyolu Belediyesi'nce ilçe merkezi Hafıziye Mahallesi Kazım Karabekir Bulvarı Gölbaşı Sokak'ta (eski araştırma hastanesi mevkii) kurulacak ve barındırdığı özellikler ile her yaş grubuna çok amaçlı olarak hitap etme özelliğini taşıyan "KENTPARK" 'ta artık sona geliniyor. Çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Kentpark'ın şehre adeta nefes aldıracak bir bölgede olmasından dolayı çok önem verdiklerini, bunun yanında farklı yaş gruplarına hitap etmesi nedeniyle de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

Toplam 8200 metrekarelik bir alana kurulacak parkta, çocuk oyun alanları, engelsiz çocuk oyun grupları, bisiklet ve koşu yolu, çok amaçlı spor sahaları (futbol, basketbol, voleybol), kay kay pisti, kafeterya, kitap okuma odası, satranç odası, bay-bayan mescit, çocuk bakım ve emzirme odası, bay-bayan ve engelli tuvaletleri, modern aydınlatma armatürleri, yöresel ürün satış büfeleri, geniş ve çeşitli bitki örtüsü içeren yeşil alan, muhtelif donatılar (oturma grupları, masa tenisi) gibi nitelik ve nicelik olarak çok zengin özellikler bulunuyor. Çalışmaların yüzde 70 oranında tamamlandığı Kentpark'ın Eylül ayı içerisinde hizmete açılması planlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek