Başkan Özgökçe Tuşba Polisleri İle Biraraya Geldi

Başkan Özgökçe Tuşba Polisleri İle Biraraya Geldi

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşu'nun 173. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası münasebetiyle, polis memurları ve aileleri onuruna bir yemekte birlikte oldu.

Editor: Van Haber
13 Nisan 2018 - 13:24

BAŞKAN ÖZGÖKÇE TUŞBA POLİSLERİYLE BİRLİKTE

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşu'nun 173. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası münasebetiyle, polis memurları ve aileleri onuruna bir yemekte birlikte oldu.

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün, İskele Öğretmenevi'nde düzenlenen programa, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve eşi, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Dilek, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, Tuşba Belediyesi Meclis Üyeleri, Tuşba İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demir, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M. Nuri Bekiroğlu ile Tuşba'da görev yapan polis memurları ve aileleri katıldı.

Tuşba İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden görevli yaklaşık 200 polis memurunun aileleri ile birlikte katıldığı yemekte bir konuşma yapan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Dilek, gündüz Tuşba kreşindeki çocuklarımız ve Tuşba aile destek merkezindeki bayanlar ile günümüzü ve haftamızı kutlayan ve güzel bir akşam yemeğinde bizlerle birlikte olan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve ekibine teşekkür etti. Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşu'nun 173. Yıldönümünün yaklaşık bir haftadan bu yana düzenledikleri çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade eden Dilek, "Van'a yeni gelmeme rağmen Van'daki vatandaşlarımızın, kurum müdürlerimizin teşkilatımıza olan yakınlıklarından büyük bir onur duyduğumu söylemek isterim. İnşallah önümüzdeki yıllarda da vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla el ele vererek ülkemizin önünde bulunan engelleri aşıp daha iyiye gideceğimizi umut ediyorum. Bu vesileyle bu organizasyonu düzenleyen Tuşba Belediye Başkanımız Doç. Dr. Fevzi Özgökçe'ye tekrar teşekkür ederim" dedi.

 Daha sonra bir konuşma yapan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, yerel yönetimler olarak hizmetleri sunarken tüm kamu kurum ve kuruluşları ile en üst düzeyde koordinasyonu sağlayarak çalıştıklarını söyledi. Başta eğitim camiası olmak üzere bütün kamu ve sivil örgüt kurumlarıyla en mükemmel hizmetleri vaktinde halkımıza ulaştırabilmek adına sürekli diyalog içinde olduklarını vurgulayan Başkan Özgökçe, "Sizler, cennet vatanımızın en ücra köşelerinden biri olan serhat şehrimiz Van'da bu kutsal görevi icra ederken, başta terör örgütleri olmak üzere memleketin huzurunu bozmak isteyen unsurlara karşı gece gündüz demeden, bazen hayatınız pahasına bile olsa canla başla çalışıyorsunuz. Bu kutsal yolda şahadet şerbeti içen polis kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyoruz, gazi olan kardeşlerimize de sağlık sıhhat ve huzur diliyoruz. Biz her daim sizlere ve ailelerinize minnettarız. Van halkı muhabbetin, kardeşliğin, huzurun oluşması anlamında daima polis teşkilatının yanında olmuştur. Bundan sonrada inşallah hep polisimizin yanında olacaklardır. Şüphesiz ki emniyet mensuplarımızın görevleri oldukça zorlu ve meşakkatli, bir o kadar da sorumluluğu yüksek ve dikkat isteyen bir görevdir. Toplumun düzen, barış, huzur ve güvenlik içerisinde yaşamını sürdürmesine imkan sağlayan bir ortamın oluşturulmasına ve korunmasına katkı sağlamaktır" dedi.

Gücünü halktan ve kanunlardan alan polisin, görevini her zaman fedakarca yaptığını söyleyen Başkan Özgökçe, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevini yerine getiren polisin toplumun güven ve takdirini kazandığını da kaydetti. Ülkenin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunetin demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmenin polisin görevleri arasında olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, "Polislerin bu kutsal görevi yaparken, bildiğimiz üzere biz kamuda görev yapan herkes gibi her zaman en büyük destekçimiz olan ve dualarıyla her daim yanı başımızda olan ailelerini ihmal ettiklerini ve bunun için bu programı düzenlerken polislerimizin mutlaka aileleri ile birlikte katılmalarını daha uygun olacağını düşündük. Gece gündüz demeden memleketin huzuru ve emniyeti için bu görevi icra ederken, bu vatan için her şeylerini geride bırakarak çalışan polisimize teşekkürü bir borç biliriz. Bugün Polis Teşkilatımızın Kuruluşu'nun 173. Yıldönümü vesilesi ile davetimizi kırmayarak katılım sağlayan başta İl Emniyet Müdür Yardımcımız Halil İbrahim Dilek, olmak üzere tüm polis memurumuza ve ailelerine tekrar teşekkür ederiz. Bu güzel organizasyon vesilesiyle daha güzel yarınlara sağlık, mutluluk, kardeşlik, emniyet ve huzur içinde yaşayacağımız bir Tuşba için el ele gönül gönüle vererek çalışacağımızı belirtmek isteriz. Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu'nun 173. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftanızı tebrik eder, hepinizi Allah'a emanet ediyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı