Başkale Belediyesinden taziye evi yapımı

Başkale Belediyesinden taziye evi yapımı

Van’ın Başkale Belediyesi tarafından Hafiziye Mahallesi’nde bin kişilik bir taziye evi yapımına başlandı. Başkale Belediye Başkan Vekili ve Kaymakam Abdulselam Öztürk, göreve atanmasının ardından ilçede verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.

Editor: Van Haber
06 Haziran 2017 - 00:45

Van’ın Başkale Belediyesi tarafından Hafiziye Mahallesi’nde bin kişilik bir taziye evi yapımına başlandı.
Başkale Belediye Başkan Vekili ve Kaymakam Abdulselam Öztürk, göreve atanmasının ardından ilçede verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.Hafiziye Mahallesi’nde yapılmasına başlanan taziye evinin bin kişilik kapasite ile üç kattan oluştuğu; alt katının erkeklere, ikinci katının kadınlara ve en üst katının ise Kur’an kursu olacağı belirtildi.Taziye evine arazi şartlarından dolayı toprak kayması olduğu için 30 metre uzunluğunda 9 metre yüksekliğinde istinat duvar yapıldı. 


Mahalle sakinleri, taziye evinin yapılmaya başlanmasından memnun olduklarını belirterek, “Mahallemizde taziyelerimizde yer sıkıntısı yaşıyorduk. Böyle bir hizmeti sunduğu için belediye başkan vekilimize teşekkür ediyoruz” dediler.Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Vekili Öztürk, Hafiziye Mahallesi’nde başlatılan taziye evi yapımının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, Kadın Emek Pazarı binasının da çevre düzenlemesi çalışmalarının tamamlandığını ve yakında halkın hizmete açılacağını söyledi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı
Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı