Balon Patlatma Oyna

 Klasik balon patlatma oyunları denilince akıllara ilk gelen adres olan balonoyun.com sitesinde yeni balon patlatma 2-3-4-5-6 oyunlarının tüm sürümleri yer almaktadır.

Balon Patlatma Oyna
05 Ocak 2020 - 22:38

 Klasik balon patlatma oyunları denilince akıllara ilk gelen adres olan balonoyun.com sitesinde yeni balon patlatma 2-3-4-5-6 oyunlarının tüm sürümleri yer almaktadır. 2020 senesinde hızla yükselen html5 oyunlarının web dünyasındaki trendi ülkemizde de yerini aldı. Tetris oyunları baz alınarak hazırlanan balon oyunları değişik sürümleriyle karşımıza çıkıyor. Renkli balon patlatma ve yeni balon patlatmaca oyunları tüm güncellemelerle balon oyunları adresinde bulunmaktadır.


Aslında bu oyunların hemen hemen hepsi 1990 lı yıllarda furya haline gelen gameboy tetris oyunlarından esinlenmiştir. O zamanlarda herkesin saatlerce elinde düşürmediği oyun aletlerinde büyük l harfi, yatay ve dikey çubuklar, kare şekiller ile aralarında boşluk bırakmadan kutu patlatma oyunları oynardık. Maksat oyun ekranını doldurmadan en yüksek puana ulaşabilmekti. Şimdi de aslında aynı durum söz konusu. Oyun ekranında aşağı tabanda bir ok belirir ve burada renkli renkli balonları yukarı fırlatırız. Yapmamız gereken aynı renkte olan balonları bir araya getirip onları patlatarak ekrandaki kalabalıklığa engel olmaktır. Çünkü balon oyunları grafiklerinde renkler bir düzene sokulmaz ise rampadaki balonlar birikecek ve bu nedenle oyuncu artık yeni balon fırlatamayacak seviyeye gelecektir.


Klasik balon patlatma oyununda buna engel olabilmek için yan duvarları kullanmalısınız. Yani boşluklardaki mesafeyi gözeterek (aradan balonları sığdıracak aralığı saptayarak) yan duvarlardan sektirip aynı renkleri bir araya getirmelisiniz. Örneğin 2 kırmızı balonun yanında 1 kırmızı balon daha gelirse o üç balon patlar. Aynı zamanda o balonların altında (hangi renkli balon olduğu fark etmeksizin) balon varsa onlarda patlar.


Sizlerde şeker patlatma olsun, kutu patlatma olsun, klasik zuma oyunları oynamaktan tutun da yeni balon patlatmaca 2, su altında (denizde) renkli top patlatma ile ateş ve su ormanda oyunlarına kadar tüm balon patlatma oyunlarını balonoyun.com adresinde ücretsiz oynayabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum