Bahçesaray’da istişare ve bilgilendirme toplantısı yapıldı

Bahçesaray'da istişare ve bilgilendirme toplantısı yapıldı

İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet ÖZCAN Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü,Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler ile bir araya gelerek istişare ve bilgilendirme toplantısı yaptı.

Editor: Van Haber
12 Mart 2018 - 14:31

İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet ÖZCAN Başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü,Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler ile bir araya gelerek istişare ve bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

YİBO Konferans salonunda Kaymakam ÖZCAN başkanlığında gerçekleşen toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kasım ERVA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Resmi ve Özel Okul İdarecileri, Rehber Öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kasım ERVA tarafından yapılan sunum ile devam etti.

Toplantı esnasında eğitim sektöründe meydana gelen gelişmeler, yaşanan sorunlar ve sorunların çözülmesi noktasında yapılabilecek uygulamalar değerlendirildi.

Toplumsal hayatımızın sürdürülebilmesi açısından eğitimin çok önemli bir unsur olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Kaymakam ÖZCAN; Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi eğitim hizmeti alabilmelerinin sağlanması ve eğitim sektöründe meydana gelen gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla eğitim camiasıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, yapılacak toplantının kentimize, milletimize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni etti. 

Günümüz dünyasında eğitim ve öğretmen unsurunun hayati bir öneme sahip olduğunun altını çizen Kaymakam ÖZCAN; "Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerinde ki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir.

Kaymakam ÖZCAN; "Öğretmenlerimizin, sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlâklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, toplum hayatına uyum sağlayan, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş özelliklerine haiz, kendi benliğine ve milli geleneklerine bağlı, en zor koşullarda dahi ülkesine sahip çıkan ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşımayı ilke edinen, ailesine ve milletine bağlı nesillerin yetişmesine sunacağı katkının geleceğe yapılacak en büyük yatırım olduğunu" dile getirdi.

Kaymakam ÖZCAN; Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır" diye konuştu.

Kaymakam ÖZCAN; Öğretmenlik mesleğinin hassasiyeti ve kıymetli öğretmenlerimizce yapılan uygulamaların önemine dikkat çekmişken aile unsurunun da önemine değinmeden geçilemeyeceğini ifade ederek, "Eğitim ve öğretim sürecinde ailenin önemi ve sorumlulukları da son derece önemlidir. Gerek çocukluğun ilk yılları olan okul öncesi dönemde, gerekse okul yıllarında ailenin vermiş olduğu eğitim veya takındığı tavır çocuğun kişilik gelişimini önemli oranda etkilemektedir. Ailenin çocuğuna olan ilgi ve desteğinin ölçüsü; çocuğun sağlığı, eğitimi, başarısı, aile hayatı ve toplumla olan ilişkilerini etkileyecek kadar önemli bir boyuta sahiptir. Bu manada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında okul, aile ve çevre faktörü önem arz etmektedir" dedi.

Yapılan sunum ve konuşmaların ardından okul idarecileri, rehber öğretmenlerin görüş ve önerilerine yer verildi.

Bu tür istişare ve bilgilendirme toplantıların yapılmasından dolayı memnuniyetlerini ifade eden okul idarecileri,  öğretmenler kendilerine karşı gösterilen nezaket ve duyarlılıktan dolayı da Kaymakam Özcan'a teşekkürlerini ilettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?