Asker Sitesi ve Yeni Celp Dönemleri

Askere yeni gidecek olan adayların akıllarında bir çok soru bulunmaktadır. Askere giderken yanımda ne götürmeliyim, askerde kışlaya sokulması yasak eşyalar listesi nedir aman bir hata yapmayım gibi sorular akıllarda belirmektedir.

Asker Sitesi ve Yeni Celp Dönemleri
05 Ocak 2020 - 22:37

Askere yeni gidecek olan adayların akıllarında bir çok soru bulunmaktadır. Askere giderken yanımda ne götürmeliyim, askerde kışlaya sokulması yasak eşyalar listesi nedir aman bir hata yapmayım gibi sorular akıllarda belirmektedir. Aynı zamanda askerde birliğime kaçta teslim olmalıyım, yemin töreni nedir kaç kişiyle gidilir, askerlik kilo muafiyet şartları nelerdir, askerde saat kaçta yatılır kaçta kalkılır, ayakkabı eşofman veya başka yanıma ne almam gerekir gibi sorulara askersitesi.net adresinde yanıt aranmaya başlanmış. Ayrıca 2020 celp dönemlerinin başlamasıyla e devlet üzerinden tecil bozdurup askere gitmek isteyen adayların yoklama ve muayene işlemlerinde takıldığı sorulara kendi aralarında soru cevap yaparak yanıt aramaya çalışıyorlar.


 
Askerlikte hangi durumlarda muafiyetler söz konusudur, kilo olmak göz tembelliği veya düz tabanlı olmak vs gibi değişik sağlık sorunları neticesinde acaba askerliğe elverişli miyim diye soru soran ziyaretçiler de bu sitede cevap aramakta. İnternetten askerlik tecil bozdurma nasıl yapılır konusunu okuyarak ayrıca erkenden askere gitme hakkında bilgi alabilirsiniz.


 
 
E devlet üzerinde muayene yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz, açık lise, ön lisans ve lisans – lisansüstü asker adayları hangi sınıfa girerler; nasıl askerlik tecili yaptırabilirler bu konular tek tek asker sitesinde anlatılmış. Uzman çavuş olmak isteyenler; 2020 Yedek Subay Maaşları  merak edenler, 2020 ve 2021 celp dönemlerinin hangi grubunda acaba sevke tabi olurum diyenler asker sitesinin yorumlarında birbirlerine soru soruyorlar.


 
Askerde izin kullanmak mantıklı mıdır, izin kullanırsam kaç ay askerlik yaparım gibi soruların cevapları asker sitesinde. Ayrıca askerlik haberleri ve yeni gelişmeleri sitede paylaşmayı ihmal etmemişler. Tecil ettirme ya da tecil bozdurma, e devlet üzerinden askerlik muayene isteğinde bulunma ya da askerlikte hava kara deniz komutanlıkları hakkında merak ettiğini bilgilere diğer asker adayı arkadaşlarınızla soru cevap yöntemiyle bilgi alabilirsiniz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum