Antalya’daki Vanlılardan 100.Yıl Kutlaması

Antalya'daki Vanlılardan 100.Yıl Kutlaması

Antalya'da yaşayan Vanlılar ,Van'ın düşman işgalinden 100. kurtuluş yıl dönümünü, bir otelde düzenledikleri ‘Kurtuluş Gecesi’ ile kutladılar.

Editor: Van Haber
11 Nisan 2018 - 00:58

ANTALYA’DAKİ VANLILARDAN 100. YIL KUTLAMASI

Antalya'da yaşayan Vanlılar ,Van'ın düşman işgalinden 100. kurtuluş yıl dönümünü, bir otelde düzenledikleri ‘Kurtuluş Gecesi’ ile kutladılar. Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeni Van dışında çeşitli illerde de proğramlar düzenlendi. Antalya’daki Vanlılar tarafından 6 Nisan günü yapılan kutlama, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Gecenin anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmalardan sonra pasta kesildi.

Geceye katılan misafirlere Ayran Aşı, Kürt Köftesİ, Van Balığı ve yemeğin sonunda ise lavaş ekmek ile Otlu Peynir ikram edildi. Maniler okunarak Van Türküleri eşliğinde halaylar çekilen gecede Oya Timuroğlu Boysan; amaçlarının Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılında, Antalya’da bulunan Vanlılar olarak bir araya gelerek Kurtuluş coşkusunu yaşamak ve Vanlılık Ruhunu yaşatmak olduğunu belirterek geceye katılanlara teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da 5 kişi gözaltına alındı
Van'da 5 kişi gözaltına alındı