Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

İngiltere iş kurma ve çalışma hakkına sahip olduğunuz Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye, İngiltere veya bu ülkeler dışındaki herhangi bir İngiliz Başkonsolosluğu aracılığı ile başvuru yapabiliyorsunuz.

Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu
23 Kasım 2019 - 13:23

İngiltere iş kurma ve çalışma hakkına sahip olduğunuz Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye, İngiltere veya bu ülkeler dışındaki herhangi bir İngiliz Başkonsolosluğu aracılığı ile başvuru yapabiliyorsunuz. Standart İngiltere vize harçları çok yüksek olmasına karşın bu vize türünde vize harç bedeli oldukça düşük. Başvuru yaptıktan sonra olumlu cevap almanız durumunda 30 gün içinde İngiltere’ye giderek Merkezi Göçmen Bürosundan adınıza hazırlanmış olan geçici süreli ( 1 yıllık ) oturum kartınızı almanız gerekiyor. Oturum kartınızı aldıktan sonra geçici süre ile oturum hakkı elde etmiş oluyorsunuz.
 1 yıl içinde işinizi kurabilir veya iş kurmadan mesleğiniz, eğitim aldığınız sektörde çalışabilirsiniz. 1 yılsonunda göçmen bürosu tarafından yapılacak inceleme de sizinle birlikte İngiltere’ye gelmiş olan bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin geçimini sağlayacak kadar gelir elde ettiğinizi gösteren belgeleri sunmanız gerekiyor. Bu belgeler ile vizeniz 1 yıl daha uzatılacaktır. Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında 5 yıl boyunca her yıl bu incelemeler yapılıyor. Bu işlemler sonucunda 5. Yılsonunda oturum hakkı alabiliyorsunuz.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum