Amerika-İran gerilimine Van'dan mesaj var: "Az ötede oynayın"

İran ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki gerilim gittikçe tırmanırken savaş cümleleri gündemde yerini almaya başladı. İran’a komşu şehir olan Van’da vatandaşlar olası bir savaş halinde kentte yaşayanların zarar görebileceği düşüncesinde.

Amerika-İran gerilimine Van'dan mesaj var: "Az ötede oynayın"
05 Ocak 2020 - 00:39

ABD ile İran arasındaki gerilim gün geçtikçe daha da yükseliyor. Amerika tarafından İranlı komutan Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle olası savaş senaryoları çizilmeye başlanırken, Türkiye’nin İran’a en yakını şehirlerinden Van’da olası savaşın nelere mal olabileceği konuşuluıyor.

“AZ ÖTEDE OYNAYIN”

İran’a sınır komşusu olan Doğu’nun incisi Van’da yaşanabilecek gerilimin ne gibi sonuçlar doğurabileceği halk arkasında konuşulmaya başlandı. Geçmişten bugüne ülkelerde yaşanan savaşların komşu ülkelerin sınır şehirlerine de kötü yönde tezahür ettiği düşünülürse olası bir kötü senaryoda Van’ın da zarar görebilmesi muhtemel. İki ülke arasında yaşanan bu gerilimin ne düzeyde devam edeceği henüz tam olarak bilinmezken Van’da yaşayanların iki ülkeden de bir ricası var; “Az ötede oynayın!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum