Altın Fiyatları

Altın Fiyatları

Altın Fiyatları , altın madeninin ONS değeri ve ülkemizdeki dolar kuru tarafından belirlenir.

Editor: Van Haber
12 Eylül 2018 - 17:20

Altın Fiyatları , altın madeninin ONS değeri ve ülkemizdeki dolar kuru tarafından belirlenir. Bu doğrultuda altın fiyatlarının düşüşe geçmesi için ONS değerinin dolar etiketi düşmeli veya ülkemizin para birimi olan Türk Lirası dolar karşısında değer kazanmalıdır. Zira bir altın alımlarımızı ülke sınırları içerisinde lira cinsinden yapmaktayız. Dünyanın başka bir yerinde altın fiyatları düşerken, ülkemizde dolar/lira paritesi yüzünden düşebilir.

Ne Zaman Altın Almalı?

Altın almak için doğru zaman, yatırım yapmak istediğiniz zamandır. Altın fiyatları tarihi bize gösteriyor ki altın daima çıktığı noktayı görmektedir, eğer kısa vadeli yatırım düşünmüyorsanız altın fiyatlarının yükselmesini sorun etmeden yatırım yapabilirsiniz. Son zamanlarda çok artan tam altın fiyatları sebebiyle küçük altın yatırımcısı çeyrek altın fiyatları ve gram altın fiyatlarının daha uygun olması sebebiyle bu küçük birimlere yönelmiş durumdadır.

Hangi Tür Altın Yatırım İçin Uygundur?

Altın ile yapılmış takıların en büyük handikabı işçiliktir, o yüzden işçiliği yüksek olan altınlara yatırım yapmak pek mantıklı olmayabilir. Bu tür altınlar daha çok takı amaçlı kullanılmalı veya hediye için alınmalıdır. Yatırım yapmak için ise gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını, reşat altını, külçe altın gibi yatırım araçlarına yönelmek daha mantıklıdır. Gram altın 24 ayar yani 999 üzerinden en az 995 saflıkta olduğu için yatırım yapılması en mantıklı altın birimidir. Çeyrek altın ve üzerindeki birimler ise 22 ayar olup, çok küçük bir işçilik maliyeti de içerirler.

Yatırımlarınızı daima sertifikalı ürün satan ve güvendiğiniz kuyumculardan altın satın alarak yapmaya özen gösteriniz. Son dönemde oldukça yaygın olan internet altın bankacılığı da yatırım için en güvenli yöntemlerden bir tanesidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı