Almanya’dan Yüksekova’ya Gelin

Almanya'dan Yüksekova'ya Gelin

Yüksekova’da doğup, büyüyen Deniz Baygüneş (35), İstanbul'da çalışırken, tanıştığı Alman Burçin Geyik (32) ile memleketi Yüksekova'da dünya evine girdi.

Editor: Van Haber
19 Eylül 2018 - 02:18

Bölgenin gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünde, Alman gelinin akrabaları da yöresel kıyafetler giyerek, halay çekti.

İstanbul'a tatil için gelen Alman Hemşire Burçin Geyik ile Yüksekovalı gazeteci Deniz Baygüneş, 2016 yılında ortak arkadaş sayesinde tanıştı. Bir süre sonra sevgili olan çift, yaklaşık 2 yıllık beraberliğin ardından evlenme kararı aldı. Burçin Geyik ve Deniz Baygüneş, Yüksekova'da 2 gün 2 gece yapılan düğünle dünyaevine girdi. Düğüne Baygüneş'in yakınlarının yanı sıra Geyik'in yakınları da katıldı. Bölgenin gelenek ve göreneklerine göre yapılan düğünde, Alman gelinin akrabaları da yöresel kıyafetler giyerek, halaylar çekti.

002-041.jpg

Deniz Baygüneş, ortak arkadaşları sayesinde Burçin Geyik ile tanıştığını belirterek, "Kendisiyle tatil için İstanbul'a geldiğinde ortak bir arkadaş vesilesiyle tanıştığını ve arkadaş olduklarını söyledi. Baygüneş, “Yaklaşık 2 yıllık birlikteliğimizin ardından evlilik kararı aldık. Düğünümüzü memleketimde yapmaya karar verdik. Bundan sonra da Yüksekova'da yaşamaya devam edeceğiz ve çok mutluyuz. Ayrıca bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan tüm dost ve akrabalarımıza minnet borçluyuz” dedi.

001-040.jpg

Kaynak:Wanhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı