Akıllı Güvenlik Sistemleri Maliyetleri

Akıllı güvenlik sistemleri insanlar tarafından çok pahalı olduğu düşünülerek uzak durulan oysaki hakkında yanılgı bulunan sistemdir.

Akıllı Güvenlik Sistemleri Maliyetleri
01 Haziran 2020 - 10:46

Akıllı Güvenlik Sistemleri Maliyetleri

 
Akıllı güvenlik sistemleri insanlar tarafından çok pahalı olduğu düşünülerek uzak durulan oysaki hakkında yanılgı bulunan sistemdir. Bu sistemlerin kuruluşu fayda zarar maksimizasyonu ışığında ele alındığı takdirde çok ucuza mal olduğu anlaşılmaktadır. Alarm sistemleri risk analizinde ihtiyaç hasıl olması durumunda kurulmaktadır. Tüm ihtiyaçlar belirlendikten sonra harekete geçilmektedir. Risk analizi sonucunda kurulan tüm sistemler tek bir bilgisayar sistemine bağlanmaktadır. Kamera sistemleri anlık görüntülerle ve yüksek çözünürlükle kayıt yapmaktadır.
Bu sistemler denetlenirlik açısından diğer sistemlere göre çok avantajlıdır. Tek bir elden denetlendiği için zaman kaybına mahal vermemektedir. Bu sistemlere ihtiyaç duyulduğu takdirde eklemeler yapılabilmektedir. Yapılan eklemeler yangın ihbar sistemleri gibi özel sistemler olabilir. Güvenlik sistemine eklenen her bir parça teknolojinin de yardımıyla akıllı sistemlere de eklenmektedir. Bu sistemler tek tek kurmak yerine paket olarak alındığı zaman daha ucuzdur.

Akıllı Güvenlik Sistemine Sonradan Eklenebilir Sistemler

 
Akıllı güvenlik sistemi onlarca farklı sistemin bir araya gelmesiyle kurulmaktadır. Bu sistemlerin sayısı risk analizinde çıkacak sonuçlara ve müşteri taleplerine göre değişebilmektedir. Akıllı ev sistemlerinin oluşumunda isteğe göre bir sürü ekleme yapılabilmektedir. Doğalgaz kaçağı ihbar sistemi su baskını ihbar sistemi görüntülü kapı otomatik sistemi kollu bariyer kapı ve pencere sensörü gibi eklemeler yapılabilmektedir.
Kurulan her bir parça diğer sistemlerle koordine edilebilmektedir. Bu sistemler kuruluş aşamasında yapıldığı takdirde sonradan dışarıdan eklemelere göre çok daha uygun fiyatlara mal olacaktır. Akıllı ev sistemleri akıllı güvenlik sistemleri ile koordine edilebilmektedir. Önceleri sadece devlet büyüklerinin ve önemli görevlerde bulunanların evlerine kurulan bu sistemler teknolojinin gelişmesiyle her talep edenin evine kurulabilecek aşamaya gelinmiştir. Bu gelişme bile fiyatların eskiye nazaran ne kadar ucuz bir hal aldığını göstermektedir.
ESM Teknoloji ilgili sistemleri en doğru ürün, profesyonel kadrosu ile kurulum bakım ve arızalarını gidermektedir.

ESM Teknoloji LTD ŞTİ
Saraybosna Cd.No:90 A.Dudullu  Ümraniye İSTANBUL
   0216 641 74 48 (pbx)         0544 445 17 88
Web: www.esmteknoloji.com


 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum