Akıllı Ev Nedir?

Akıllı ev projesi günümüzde çeşitli Teknoloji firmaları tarafından yapılmaktadır.

Akıllı Ev Nedir?
13 Mart 2019 - 00:09

Akıllı ev projesi günümüzde çeşitli Teknoloji firmaları tarafından yapılmaktadır. Ülkemizde en iyi akıllı ve tasarlayıcısı olarak Interponit Teknoloji firması gösterilmektedir. Akıllı ev üretim ve tasarım yeri olarak dünyada İspanya gösterilmektedir. Akıllı ev sistemleri insanların hayatını kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Yaşam kalitesini yükseltmek, konfor sağlarken, enerji tasarrufu ve güvenlik seviyelerini artırmak için planlanmıştır. Evlerde yapılan bazı rutin işlerin otomatik sistemler tarafından yapılması, insan iş yükünü hafifletecek ve verimliliği artıracaktır.

Güvenlik Sistemleri

Evde en çok çocuklarımıza dikkat ederiz ve onların ateş ve elektrik gibi tehlikeli sistemlerden uzak durmasını isteriz. Akıllı ev projesi sayesinde, kurulacak olan sistem çocuğu tanıyacak, çocuğunuz yalnız iken, fırın, ocak, ütü gibi elektrikli cihazları otomatik olarak kapatacak ve tehlikelerin oluşmasını önleyecektir. Akıllı ev sistemlerine yerleştirilecek olan panik butonu sayesinde acil tıbbi müdahale gereken durumlarda ilgili yerlere haber verilmesini sağlayacaktır. Siz işte iken çocuğunuzun evde ne yaptığını kameraları izleyerek öğrenebilirsiniz. Kurulacak olan güvenlik sistemleri ile ilgili bir sorun olduğunda sistem size cep telefonunuz üzerinden alarm bilgisi verecektir.

Tassarruf Sağlar mı?

Interpoint Teknoloji firması akıllı ev sistemleri kurarak birçok konuda tasarruf sağlandığını belirtmektedir. Yapılan genel araştırmalarda, akıllı ev sistemleri sayesinde, enerji tüketimi yapan cihazları otomatik kapatma yaparak %9 enerji tasarrufu sağladığı, güneş ışığı durumuna göre perde ve panjurların otomatik kapanmasını sağlayarak, ısıtma ve soğutma sistemleri ile ilgili %3 enerji tüketimini azalttığı, enerji sistemlerini programlayarak kullandığınızda %24 tasarruf sağlandı belirtilmektedir.

Otomatik Sistem

https://e-akilliev.com akıllı ev konusunda faydalanabileceğiniz ve Interpoint firmasının hizmetleri hakkında bilgi edinebileceğiniz sitedir. Akıllı ev sistemleri birçok konuyu cep telefonunuza yönlendirecektir. Siz evde yokken kapıya gelen ve zili çalan kişiyi telefonunuza yönlendirecek ve kişi ile zil diafonundan konuşmanızı sağlayacaktır. Bu kötü niyetli kişilere sizi evde gibi gösterecektir. Su ve gaz kaçakları gibi bir durum algılandığında su ve gaz girişini keserek size haber verecektir. Yangın, hırsızlık gibi durumlar için sistem devreye girerek gerekli tedbirleri alacaktır. Akıllı ev sistemleri size hem konfor hem de güvenlik sağlayacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum