AK Parti'nin 3 ilçedeki kongreleri hakkında flaş gelişme

AK Parti'nin İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçe kongreleri hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

AK Parti'nin 3 ilçedeki kongreleri hakkında flaş gelişme
10 Mart 2018 - 14:24

Şehrivan Gazetesi'nden Önder Altınal'ın haberine göre; AK Parti’de geçtiğimiz haftalarda atamaları yapılan 3 merkez ilçe için flaş kongre kararı çıktı. Geçtiğimiz hafta sonu Çaldıran ve Çatak ilçe kongrelerinde atanan isimlere karşı liste çıkaran ve seçim kazanan isimlerin bu çıkışının ardından Ankara’da hareketli dakikalar yaşanırken MKYK’da yapılan görüşmelerin ardından kongreler için erteleme kararı çıktı. Bu kararla yeni atanan isimlerin delege yazmasının önü açılması sağlanırken atanan isimlerin de başka adayların karşılarında seçim kazanmadan seçime gitmesi bekleniyor. Alınan bu kararlardan sonra Kayhan Türkmenoğlu’nun atandığı il başkanlığında bir erteleme olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor.12 Şubat tarihinde AK Parti Genel Merkezi tarafından atanan İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçe başkanlığı kongrelerinin 11 Mart tarihinde yapılması beklenirken, bu kongrelerin ertelendiği haberi geldi.

Yaşanan bu gelişmeleri ilçelere atanan İlçe Başkanları açıkladı. Ak Parti Edremit ilçe başkanı Savaş Nurullah Kıylık sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamda, "Genel Merkezimizin programları ve takdirleri doğrultusunda 11 Mart Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan Edremit 6. Olağan Kongremiz bugün itibari ile resmi olarak ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.

İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviş'te sosyal medya hesabı üzerinden 3 ilçenin kongresinin ertelendiği bilgisini verdi.

Yaviç şu ifadelere yer verdi: "Değerli Van Kamuoyu, Değerli Akparti Ailesi. Edremit, Tuşba ve İpekyolu ilçe Kongrelerimiz ileri bir tarihe ertelendi Tarih konusunda Sayın İl Başkanımızın ilerki günlerde bir açıklamaları olursa sizlere ileteceğiz. Hayırlı günler dileriz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum