Ak Parti'de Bir Çok Aday Belli Oldu

Ak Parti bugün Antalya belediye başkan adayını açıkladı. Diğer adayların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

Ak Parti'de Bir Çok Aday Belli Oldu
21 Kasım 2018 - 22:12

AK Parti'nin 40 il ve bazı ilçeler için belediye başkan adayları cumartesi günü 13:00'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan öncelikle mevcut belediye başkanlarından devam edecekler ile muhalefetin elinde olan bazı illerdeki adaylarını açıklayacak.

HANGİ İLLER AÇIKLANACAK?.. Adayların açıklanacağı illerin arasında İzmir, Antalya, Gaziantep, Konya, Gümüşhane, Artvin, Denizli, Çankırı yer alıyor. Gaziantep’te Fatma Şahin, Antalya’da da Menderes Türel, Konya’da Uğur İbrahim Altay yeniden aday gösterilecek.

ADAYLARA YARIN BİLDİRİLECEK... Perşembe ve cuma günü karar adaylara tebliğ edildikten sonra adaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacak. AK Parti Genel Başka Vekili Numan Kurtulmuş TRT Haber’de Ankara ve İstanbul’un belediye başkan adaylarının kesinleştiğini açıklamıştı.

KOCAELİ'YE VALİ ADAY... İstanbul’da TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ankara’da ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin adaylığının kesinleştiği belirtiliyor. Erdoğan’ın açklayacağı illerin arasında üç döneme takılan tek büyükşehir Kocaeli’nin de olacağı ifade ediliyor. Kocaeli’de Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ın aday gösterilmesi bekleniyor.

İZMİR İÇİN SÜRPRİZ İSİM... Manisa, Adana ve Mersin’de de adayların belli olduğu, ancak Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşme sonrasında bu isimlerin netlik kazanacağı belirtiliyor. Samsun, Ordu, İzmir, Adana gibi bazı illerde ise AK Parti sürpriz isimler üzerinde çalışma yapıyor.

DOKUZ İLDE MHP'YLE İTTİFAK KONUŞULUYOR: Ankara, İstanbul, İzmir, Osmaniye, Mersin, Adana, Manisa, Antalya, Bursa'yla ilgili itifak yapılması konuşuluyor. Peki adaylar MHP'den mi AK Parti'den mi çıkacak? Bir işbirliğine gidilecekse bazı yerlerde AK Parti'nin bazı yerlerde MHP'nin adayları desteklenecek. Ama bu sadece belediye başkan adayları konusunda olacak, belediye meclisi üyeleriyle ilgili ittifak yapılmayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum