Açıköğretim sınavları online uzaktan mı olacak? Ortaokul, lise ne zaman?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, açık öğretim sınavlarının uzaktan yapılacağını duyurdu. İlkokul, ortaokul ve lise için uzaktan online mı olacak? Bakan Selçuk merak edilen soruyu böyle cevapladı.

Açıköğretim sınavları online uzaktan mı olacak? Ortaokul, lise ne zaman?
18 Ocak 2021 - 02:47

Açıköğretimde okuyan öğrencler 2020-2021 Sınav takiviminde değişiklik olup olmayacağını merakla bekliyordu. 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. 1. Dönem sınavları 25 Şubat 2021’de, 2. Dönem sınavları 25 Mart’ta başlayacak." dedi.

“BAZI SINAVLAR VAR BİZ BUNLARI UZAKTAN YAPACAĞIZ”

Katıldığı canlı yayında eğitim gündemine ilişkin önemli değerlendirmeler yapan Bakan Ziya Selçuk, artık eğitimde zaman ve mekan sınırının aşılması gerektiğini ifade etti. Devamında açık liselerin uzun yıllardır eğitim veren bir kurum olduğunu belirten Selçuk “ Yüz yüze sınav olması tabi ki daha iyi. yapabiliyor muyuz hayır yapamıyoruz” şeklinde konuştu.

Sınavların nasıl gerçekleştirileceği sorusu üzerine “ bazı sınavlar var mesela açık öğretim sınavları biz bunları uzaktan yapacağız. çünkü Almanya'dan da sınava giren var çeşitli illerden de sınavlara giren var.” şeklinde cevap verdi.

Bu açıklamayla birlikte 2020-2021 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek Açık Lise 1. dönem sınavlarının internet üzerinden yapılacağı resmen belli oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açık Öğretim Okulları sınavlarının çevrim içi ortamda gerçekleştirileceğini açıkladı.

İşte AÖL 2020-2021 sınav takvimi;

I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de

II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum