Abalı Kayak Merkezinde yol ve otopark çalışması

Abalı Kayak Merkezinde yol ve otopark çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaş ilçesindeki Abalı Kayak Merkezinde otopark ve yol genişletme çalışması yaptı. 

Editor: Van Haber
02 Kasım 2017 - 22:02

Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaş ilçesindeki Abalı Kayak Merkezinde otopark ve yol genişletme çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından Van’ın tek kayak merkezi olan Abalı Kayak Merkezinin yolunu genişletilerek daha konforlu hale getirdi. 6 metre sathi kaplama olan yol, 12 metre genişliğinde sıcak asfaltla kaplandı. Ayrıca kayak merkezine gelen vatandaşların araçlarını park edecekleri 11 bin metrekarelik iki adet otopark da asfaltlanarak kış turizmine hazır hale getirildi.


Konuya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Cem Bartın, kent genelinde yaptıkları yol ve asfalt çalışmalarıyla halktan büyük beğeni aldıklarını belirterek, “Bu noktada ilimizin tek kayak merkezi olan ve Gevaş ilçemizdeki Abalı Kayak Merkezimizin de yolunu genişlettik. 6 metre sathi kaplama olan yolun sanat yapıları, yarma, dolgu ve genişletmesi yapılarak 12 metre genişliğinde sıcak asfaltlı yol haline getirildi. Ayrıca kayak merkezine gelen vatandaşlarımızın araçlarını park edebilecekleri 11 bin metrekarelik iki adet de otopark alanı kazandırdık. Özellikle kış aylarında kayak severlerin akın ettiği merkezimizde bu sayede hem vatandaşlarımızın konforlu bir yolculuk yapmalarını sağladık hem de araçlarını park edebilecekleri geniş alanlar oluşturduk” dedi.
 

Yaklaşık olarak 5 bin ton sıcak asfaltın kullanıldığı çalışma ile Abalı Kayak Merkezi kışa hazır hale getirilirken, uluslararası organizasyonların yapılabileceği standartlarda olan merkez, Van Gölü'nün mavisiyle buluşan görüntüsü ve geniş alanıyla kayak severleri ağırlamayı bekliyor.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da 5 kişi gözaltına alındı
Van'da 5 kişi gözaltına alındı