20lik Diş Ameliyatı

20lik Diş Ameliyatı

20lik diş olarak adlandırılan çenemizin en arka kısmında bulunan 4 adet dişin sağlıklı bir şekilde büyümemesi durumunda 20lik diş ameliyatı yapılması gereklidir.

Editor: vadi
06 Eylül 2018 - 19:06 - Güncelleme: 07 Eylül 2018 - 02:37

 

20lik diş olarak adlandırılan çenemizin en arka kısmında bulunan 4 adet dişin sağlıklı bir şekilde büyümemesi durumunda 20lik diş ameliyatı yapılması gereklidir. Kimi insanlarda bu tür bir sorun hiç yaşanmazken bazılarında da geç yaşlarda yaşanması söz konusu olabilir. En bariz belirtisi diş ağrısıdır. Bazı durumlarda ameliyat edilmemesi halinde daha ciddi sorunlara yol açabilmesi de muhtemeldir. Bu sebeple de doktor kontrolü gerçekleştirildikten sonra çekilmesi gereklidir.

Diş Bakımı

20lik dişler bulundukları konum itibariyle ulaşılması zor olan bir yerde yer almaktadır. Bu sebeple temizlikleri ciddi manada zordur. Hastaların 20lik dişlerini çektirmeye gerek olmaması durumunda bakımlarını ihmal etmemeleri gereklidir. Aksi takdirde çürük diş sorunu ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilecektir.

Ameliyat Süreci

20lik diş ameliyatı yapmadan evvel dişin röntgeninin çekilmesi gereklidir. Böylelikle dişin konumu tam olarak belirlenecektir. Ardından ise ameliyata geçilecektir. Eğer diş gömülü bir şekilde ise anestezi uygulaması yapılarak diş etine kesi yapılacak ve ardından da diş bulunduğu yerden çıkarılacaktır. Dişin bulunduğu konuma göre uygulanacak yöntemler de çeşitlilik arz edecektir.

 

Uzmanlık gerektiren bu ameliyat için sizler de klinik doktorumuz olan Yrd. Doç. Dr. Ayşe Yılmaz’ı tercih edebilirsiniz. Alanında uzman olan hekimimiz sizlere en başarılı operasyonu gerçekleştirecektir. Daha ayrıntılı bilgi almak ve randevu oluşturmak için sizler de www.pourdent.com adresine girebilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı