Reklam
Reklam

2020 Sınavları geride kaldı

2020 Sınavları geride kaldı

2020 Sınavları geride kaldı
29 Haziran 2020 - 12:53

Geçtiğimiz haziran ayında binlerce öğrencinin gözü kulağı olan sınavlar artık geride kaldı. 20 Haziran 2020 tarihinde lise öğrencileri adayları LGS 2020 sınavına girerek ter döktü. Sınavın sona ermesinin ardından liselerin öğrenci adaylarının aklında şimdi hangi siteye gitmesi gerektiği konusunda büyük soru işaretleri bulunuyor. Öğrencilerin ve velilerin hayalleri öğrencilerinin iyi bir liseye yerleşip iyi bir eğitim alırken geleceklerini güven altına almalarını istemeleridir.
LGS 2020 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanıyor.
Bu tarihten itibaren lise öğrenci adaylarının aklında iyi bir liseye yerleşmek için tercihlerini nasıl yapacağı sorusu bulunuyor. LGS 2020 tercihlerini yaparken LGS 2019 lise taban puanları göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple öğrenciler tercih yaparken geçtiğimiz yılın yüzdelik dilimi ve taban puanlarına bakarak doğru tercihler yapmaları gerekmektedir.

YKS 2020 Sona Erdi!
Stresli bir yıl geçiren üniversiteli adayların sınavları geride kaldı şimdi adaylar yıl boyunca ders tekrarı yaptılar, soru çözdüler, test çözdüler ve nihayet sınavı geride bıraktılar. Çözdükleri testlerin faydasını şüphesiz sınavda gördüler. 28 Temmuz 2020 tarihinde YKS sonuçları açıklanacağı ÖSYM tarafından dile getirildi. ÖSYM açıklamasının ardından üniversite öğrencilerinin yönelmesi gereken konu tercihler konusudur. Doğru tercih yapmak için mutlaka üniversite taban puanları onlar için rehber olacaktır. Böylece tercih yaparken önceki yılın puanları üniversiteli adaylara rehberlik edecektir.

Sınavlara Nasıl hazırlanmalıdır?
YKS ve LGS sınavlarına hazırlanırken mutlaka bol bol soru çözümü, test çözümü, konu tekrarı ve etkinlikler yapılmalıdır. Soru veya test çözümü sadece kitaplara bağlı olarak değil aynı zamanda online test çöz imkanı sağlayan platformlar bulunmaktadır. Bu platformlardan biri olan egitimtr.net adresinden kolayca ücretsiz test çözebilirsiniz.

Tercih döneminde bütün adaylara başarılar dileriz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum