2019 Erkek Ceket Modelleri Spor

2019 Erkek Ceket Modelleri Spor
07 Eylül 2019 - 23:50
Reklam

Yalnızca kadınların değili erkeklerin de günlük hayatında kurtarıcı kıyafetleri vardır. Kimi zaman bir fular ya da ilgi çekici bir aksesuarla kombinini şıklaştıran erkeklerin son zamanlarda yeni parçası ceketler olmuştur. İster günlük ister klasik olsun, seçtiğiniz renk ve desen ile şıklığı yakalamanız mümkündür.

 Ceket sihirli bir parça olmakla birlikte kumaş pantolonun üstüne giydiğinizde resmi, kot pantolon üzerine kombin yaptığınızda ise spor bir hava yakalamanıza yardımcı olacaktır. Kullandığınız ceket ile yeni bir kişilik oluşturabilirsiniz.

 Ceket Seçimi

 Ceket seçiminizi yalnızca gün içerisinde yapacağınız aktiviteye göre değil aynı zamanda mevsimi düşünerek de yapmalısınız. Birçok kumaşı çeşidi vardır, Doğru kumaşı bulmak, içinde bulunulan mevsim düşünüldüğünde çokta zor değildir. Bazı kumaş çeşitlerini bilmek işinizi kolaylaştıracaktır. Genellikle dokuma ve örme olmak üzere 2 çeşit kumaş türü vardır.

 Dokuma kumaş, çözgü ve atkı adı verilen 2 grup ipliğin, örgü ismindeki sistemle birbirlerine bağlanmasıyla oluşturulmaktadır. Tüketim alanları düşünüldüğünde üretim yoğunluğu oldukça fazladır. Tekstilin en önemli kolu olarak adlandırılır.

 En çok kullanılan dokuma kumaşlar;

 Fresko; sert tutumludur, kullanılan üründe kırçıllı ya da kumlu bir etki bırakmaktadır.

 Saksoni; yumuşak dokuludur, sıklıkla palto yapımında kullanılır.

 Alpaka polyesterdir, tekstilde yaygın olarak kullanılır.

 Diril yazlık bir kumaştır, tropik olarak bilinir. Kalın iplik dokumadır.

 Bleyzer ceketlik kumaştır. Diğer kumaş türlerine göre ağırlığı biraz daha fazladır.

 Gabardin dayanıklıdır, ancak esnekliği azdır. Ütülendiği taktirde parlamaya neden olabilir.

 Kadife en bilindik dokuma kumaştır. Genellikle kışın kullanılır.

 Örme kumaş ise ipliklerin ilmek haline getirilmesi ve esnek elastik bir doku oluşturmasıyla meydana gelmektedir. Kendi içinde türleri bulunmaktadır. Tek plaka örgü havlu ve pike için kullanılır. Çift plaka örgü selanik ve kaşkorse gibi çeşitlere ayrılır. Örme kumaş ise daha çok tekstil ürünlerinde tercih edilir. Tekstil alanında en çok tercih edilen örme kumaş türleri;

 Ribana arka ve ön yüzü birbirine fazlasıyla benzemektedir. Esneme oranı fazladır. Lastik örgülü bir kumaştır. Likra kullanılarak esneklik oranı daha da arttırılmaktadır. Bu çeşit genellikle yaka ve kol kısımlarında kullanılır.

 Kaşkorse daha sıklıkla kadın üst giyimde kullanılır. Ribana gibi ön ve arka yüzü birbirine benzemektedir.

 Selanik ön yüzü ribana görünümlü kumaştır. Kalın yapıya sahiptir. Genellikle hırka yapımında kullanılır.

 2019 Erkek Ceket Modelleri

 Kumaş türlerini bildikten sonra ceket seçimi daha kolay hale gelecektir. Özellikle son zamanlarda artan spor ceket trendi ile 2019 yılının ceket modası farklı bir yöne doğru şekil almaktadır. Ceketlerde spor kesimlerin tercih ediliyor olması, ister kumaş ister kot pantolon fark etmeksizin erkeklerin vazgeçemediği bir parça haline gelmesini sağladı.

 Yalnızca doku değil, rengin de erkekler için oldukça büyük bir önemi vardır. Her kombin ile rahatlıkla eşleştirilebilen siyah ceketlerin yerini 2019 yılı itibari ile renkli ve desenli ceketler aldı.

 www.wessi.com değişen moda ile dolabına yeni bir soluk getirmek isteyen tüm erkeklerin yeni favorisi olmayı hedefliyor. İster spor ister klasik birbirinden tarz modeller ile kendini baştan yaratmak isteyenler için doğru adres!

YORUMLAR

  • 0 Yorum