2018 Medikal Estetik Uygulamalar

2018 Medikal Estetik Uygulamalar

2018 Medikal Estetik Uygulamalar

Editor: Harun Antepli
17 Temmuz 2018 - 12:10 - Güncelleme: 17 Temmuz 2018 - 22:57

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma estetiği, Kaşlar ve gözlerimiz yüzün en önemli estetik parçalarından birisidir. Estetik ölçütlerde kalkık kaş kişiyi daha genç ve dinamik, düşük ve düzleşmiş kaşta kişiyi yaşlı ve yorgun gösterebilmektedir. Kaş kaldırma ile canlı daha genç bir görünüme kavuşmak amaçlanır.

Kaş kaldırma prosedürü ile kaşlarınız istenilen pozisyonda kaldırılabilir. Daha kalıcı sonuçlar elde edilmiş olunur. Aynı zamanda göz kenarında kazayağı dediğimiz kırışıklıkların düzelmesi, şakak bölgesinin gergin ve pürüzsüz hal alması ile bir miktar orta yüz şekillenmesine katkı sağlanması da en önemli avantajıdır.

Kaşlar Neden Düşer?

Yaşla birlikte ve yer çekimine bağlı olarak, geniş alın kasları ve bu alanı destekleyen dokular giderek zayıflamaya başlar ve yumuşak bir dokuya sahip olan kaş bölgesini zayıflatarak, düşmesine neden olur. Tüm bu faktörler ağırlaşmış, taşkın ve sürekli yorgun bir ifade yaratan kaş ve alın bölgesini beraberinde getirir.

Kaş kaldırma ile ilgili detaylı bilgi almak için Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği

Göz çevresi estetiğinde, üst göz kapağı kaşlar ve alınla birlikte, alt göz kapağı ise yanakla birlikte değerlendirilir. Üst göz kapaklarındaki fazla deri çıkarılarak yığılma ve sarkmalar giderilir, gerekiyorsa kaşlar kaldırılır. Göz kapaklarında düşüklük varsa, göz kapağını kaldıran kaslar kısaltılarak kapaklar kaldırılır. Gözlerde çöküklük varsa yağ verilerek dolgunlaştırılabilir. Alt göz kapağında ise bozulmuş olan göz kapağı ve yanak ilişkisi düzeltilir. Alt kapakta torbalanmış olan yağlar çıkarılıp yanak üzerine taşınır. Gerekiyorsa yanağa ve göz çevresine yağ enjeksiyonları yapılır. Tüm bu işlemler tek tek yapılabileceği gibi yüz gençleştirme ameliyatının bir parçası olarak da gerçekleştirilebilir.

Göz kapağı estetiğine genellikle 35 yaşından sonra gereksinim duyulur. Ancak üst göz kapağı yapısal olarak fazla etli ve düşük olan veya alt göz kapağında belirgin torbalanması olan kişilerde daha erken yaşlarda da ameliyat gerçekleştirilebilir.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı, lokal anestezi ile yapılan, kısa süreli ve konforlu bir operasyondur, yaklaşık 30 dakika sürer. Alt göz kapağı estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve 1-1.5 saat sürer. Göz kapağı ameliyatları ağrılı değildir. Ameliyattan sonra genellikle aynı gün eve dönülebilmektedir.

 

Göz kapağı estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak için Doç.Dr.Gürkan Kayabaşoğlu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?