2017 Van Referandum sonuçları Canlı

2017 Van Referandum sonuçları Canlı

Vatandaşlar şimdiden 16 Nisan Pazar günü yapılacak referandum sonuçlarını merak etmeye başladılar. İşte bu tarihi günde gundemvan.com'dan Türkiye Geneli 2017 referandum sonuçlarına detaylı olarak ulaşabileceksiniz.

Editor: Van Haber
16 Nisan 2017 - 15:17

 

SEÇİM SONUÇLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Referandum sonuçları hakkında çıkan tüm haberler sitemizde olacaktır. Referandum sonuçları 2017, evet hayır tercihleri, il il referandum sonuçları canlı olarak sizlerle olacaktır.

SÜREKLİ GÜNCELLENECEK

Referandum sonuçları gelmeye başladıkça sitemize tüm illerin oy oranları olarak haberimize eklenecektir. Referandum sonuçları 2017 açıklanır açıklanmaz Yüksek Seçim Kurulu (YSK) nun yasağı kaldırmasından sonra tüm illerin Referandum sonuçları haberimizde bulabilirsiniz. Referandum sonuçları başta Ankara, İstanbul, Referandum sonuçları İzmir, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Erzurum ve 81 ilin tüm Referandum sonuçları ayrıntılı olarak burada bulabilirsiniz.

SEÇİM SONUÇLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

VAN'DA KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK

Van’da 619 bin 560 seçmenin bin 920 sandıkta oy kullanacağı bildirildi. Van Valiliğinden yapılan açıklamada, 16 Nisan 2017 Pazar günü tüm Türkiye’de halk oylaması yapılacağı belirtilerek, “İlimizde bin 920 sandıkta 619 bin 560 seçmen 07.00 ile 16.00 saatleri arasında oylarını kullanacaktır. İlimizde görev bölgelerine göre jandarma ve polis teşkilatımız, tedbirlerini herhangi bir tereddüde mahal kalmayacak şekilde ve bütün sandıklara göre planlamıştır. Halkoylaması öncesinde olduğu gibi, oy verme gününde ve ertesinde de güvenlik zafiyeti oluşmayacak şekilde görev ifa edilecektir.

SEÇİM SONUÇLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Çalışmalarımız, vatandaşlarımızın hiç kimsenin ya da oluşumun, baskı ve tehdidi veya etkisi altında kalmadan, özgür iradelerine göre tercihlerini yapmaları ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması içindir. Gerek tercihlerin yönlendirilmesine yönelik baskı ve tehditlerin gerekse yaşanabilecek her türlü olumsuzlukların 155 Polis İmdat, 156 Jandarma ve Valilik Referandum Harekat Merkezinin (0432) 214 96 45 No’lu telefonlarına vatandaşlarımız tarafından hiç tereddüt gösterilmeden bildirilmesini önemle hatırlatırız” denildi.

SEÇİM SONUÇLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

REFERANDUMDA KAÇ MİLYON KİŞİ OY KULLANACAK?

Türkiye'de yurt içi seçmen kütüğüne kayıtlı 55 milyon 336 bin 960 seçmen bulunuyor. Bu seçmenler yaklaşık 164 bin sandıkta oy kullanabilecekler. Öte yandan şu anki verilere göre yurt dışı kütüğüne kayıtlı olan 2 milyon 929 bin 389 seçmen yine referandumda sandık başına gidecek. Bu seçmenler 57 ülke, 119 temsilcilik ve 32 sınır kapısından oy verme işlemini gerçekleştirebilecek.

SEÇİM SONUÇLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı