20’lik Diş Ameliyatı

20’lik Diş Ameliyatı

Editor: Van Haber
09 Şubat 2019 - 17:36

Günümüzde ağız ve diş sağlığı en çok önem verilen ve dikkat edilen sağlık sorunları arasında yer almaya başlamıştır. 20’lik diş ameliyatı da bunlardan biridir.

Çene yapıları normalde daha küçük olan kişilerde oldukça büyük rahatsızlık yaratan 20’lik dişler için ameliyat en önemli seçenek olarak görülüyor. 20’lik dişlerde diş kökünün yatay pozisyonda olması, dişin gömülü olması gibi durumlarda bu ameliyatın kesinlikle yapılması gerekiyor. Oldukça önemli ve uzmanlık gerektiren bir operasyon olduğu için mümkün olduğu kadar alanında uzman ve deneyimli diş ekibi kadrosu tarafından yapılması gerekiyor. Aksi takdirde damak ve çene kısmında kalıcı tahribatlara yol açabiliyor.

20’lik Diş Ameliyatının Sorunsuz Bir Şekilde Gerçekleştirilmesi

20’lik diş çekimi ameliyatlarında en önemli nokta operasyonun yapılmanda önce en ince detayına kadar planlanmasıdır. Çünkü komşu dişlerin yapılacak operasyonda zarar görme riski olabiliyor. Ve olası zararlar kişinin ağız ve diş sağlığının oldukça olumsuz etkilerken uzun dönemde görülen etki çok daha yıkıcı oluyor. Yapılan operasyonlarda iltihaplanma en çok görülen sorunların başında geliyor. Bu sebeple yapılacak çekimlerde doktorun vereceği ilaçları kullanmak operasyon sonrasında da sağlığın korunması açısından son derece önemlidir.

Yapılan 20’lik diş ameliyatı sonrasında kişi 2 gün boyunca sıcak ve soğuk gıdaları çay, kahve ve kolay gibi içecekleri tüketmeleri kesinlikle yasaktır. İlk dönemlerde ağızda kan olması normaldir. Fakat bu kan süreklilik arz ediyorsa ve ameliyattan uzun süre sonra hale devam ediyorsa acilen diş doktoruna başvurulmalıdır. Bu gibi durumlarda damak içerisinde kırılmış bir diş parçası olma riski son derece fazladır. Ayrıca ameliyattan sonra kişi bir süre kendi diş sağlığını gözlemlemelidir. 20’lik dişlerinin çekilmesi için her hangi bir yaş aralığı mevcut değildir. 20’lik diş ameliyatı ile ilgili her türlü bilgi ve ayrıntıya ulaşmak için http://www.pourdent.com/20lik-dis-ameliyati/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı