2. el araç ve ev fiyatlarına bakanlık el koyuyor!

İkinci el araç ve konut satışında fiyatlar oldukça yükselirken Ticaret Bakanı Pekcan, "İlan edilen fiyat farklılıklarının tespiti konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığıyla çalışacağız" dedi.

2. el araç ve ev fiyatlarına bakanlık el koyuyor!
03 Temmuz 2020 - 03:55

Kamu bankalarının başlattığı düşük faizli kredi kampanyası sonrası otomobil ve konut piyasasında ciddi hareketlenmeler başladı. Faizlerin düşmesi nedeniyle artan talep fiyatlara yansıdı. Bir de bunların yanına fırsatçıların yapmış olduğu fiyat artışları eklenince konut ve araç fiyatları yükseldikçe yükseldi. Yaşanan durum sonrası vatandaşlar, yetkililerin olaya el atmasını isterken, beklenen açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan geldi.

BAKANLIK FARKI TESPİT EDECEK
Pekcan bugün yaptığı açıklamada, fiyat farklıları hakkında bir çalışma yapacaklarını belirtti. Pekcan, "İkinci el araç ve konut satışında ilan edilen fiyat farklılıklarının tespiti konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığıyla çalışacağız" ifadelerini kullandı.

FIRSATÇILARA ENGEL OLACAK
Kamu bankaları tarafından açıklanan kredi kampanyası sonrası fırsatçılar da harekete geçmişti. Konut fiyatlarında yüzde 30'a varan artış yapılırken, vatandaşlar duruma isyan etmişti. Benzer fiyat artışları 2. el araç piyasasında da yaşandı. Her hafta daha da yükselen fiyatlar sonrası birçok kişi sıfır araçlara yöneldi. Son Dakika


YORUMLAR

  • 0 Yorum