Yeşilçam Filmleri

Yeşilçam Filmleri

Yeşilçam Filmleri

05 Haziran 2018 - 11:30 - Güncelleme: 05 Haziran 2018 - 20:08

 

Türkiye’nin film temellerinin atıldığı Yeşilçam filmleri Türkiye’de film hayatına bir adım atmıştır. O yıllarda bir çok imkansızlığa rağmen film heveslileri ellerinden geldiği kadar bu camiaya bir şeyler kazandırmak için çabalamışlardır. Her bir çaba yeni bir fikir ve yeni bir akım selini de beraber getirirken bu çaba içerisinde olan yönetmenler ve oyuncular psikolojik, ekonomik ve sosyal anlamda verdikleri uğraşların meyvelerinin yavaş yavaş toplamaya başlamışlardır.

O zamanlarda film izlemek şimdiki gibi kolay olmayıp, film izlemek isteyen bir insanın sadece parmaklarının ucuyla film izle sitelerinde istediği filmi  amasıyla gerçekleşebileceğini kim tahmin ederdi. O yıllarda verilen her emek şimdiki tırmanılan merdivenlerin her birer basamağında izi olduğu unutulmamalıdır.

 

Film izle sitemizde bir çok Yeşilçam filmleri de yer alıyor. Yeşilçam filmlerinin akla ilk gelen jönlerini de unutmamak gerekir. Uzun boylu Tarık Akan, deli dolu Kadir İnanır, komedi dünyasının hala parlayan yıldızı Kemal Sunal, malkoçoğlu yenilmez adam Cüneyt Arkın, ideal erkek Ediz Hun, Tarkan filmiyle unutulamayan Kartal Tibet, Turist Ömer filmiyle hafızalarımıza yerleşen Sadri Alışık, yönetmeliği ve senaristliği ile de film dünyasına nam salmış Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Murat Soydan, Engin Çağlar, Ekrem Bora, Aytaç Arman, Salih Güney, Önder Somer, Bulut Aras, Tanju Gürsu, Serdar Gökhan, İzzet Günay, Faruk Peker, Kenan Kalav, Fikret Hakan, Tamer Yiğit, Göksel Arsoy, Orhan Gencebay gibi saygıdeğer insanlar Yeşilçam film dünyasında yer almıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
Van'da Kış Öncesi Trafik Ve Karla Mücadele Toplantısı
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler
AK Parti'den Yüksekova için başvuran isimler